PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spekulacja się opłaca

 • Autor: Propertynews.pl
 • 30 maj 2016 09:36

Spekulacja się opłaca Gdańsk Kowale IV

Miesiąc po oddaniu do użytku, Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV zostało w pełni skomercjalizowane. Do grona jego najemców dołączyły firmy Mar-Trans oraz Royal Cement.

REKLAMA

Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV to czwarta inwestycja, która powstała w Parku Logistycznym 7R Logistic Gdańsk-Kowale. Magazyn o powierzchni ok. 17 500 mkw., który wystartował jako projekt spekulacyjny osiągnął stopień komercjalizacji na poziomie 100 proc. Budynek znajduje się w pobliżu drogi S6, będącej częścią obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Oprócz powierzchni przeznaczonej pod składowanie towarów, magazyn posiada również zaplecze biurowo-socjalne.

- Nasze inwestycje magazynowe zlokalizowane na Pomorzu cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Nowo otwarte Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV to już nasza kolejna inwestycja realizowana spekulacyjnie, którą skomercjalizowaliśmy w ciągu kilku miesięcy. Kluczem do sukcesu w przypadku Parku Logistycznego 7R Logistic jest jego położenie bezpośrednio przy Trójmiejskiej Obwodnicy, które zapewnia doskonałe połączenie z portami, Autostradą A1 czy obwodnicą S7 w kierunku Warszawy Widząc ogromny potencjał tej lokalizacji, a jednocześnie popyt jaki istnieje na rynku, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego, piątego już magazynu na terenie naszego parku logistycznego w Kowalach - mówi Ryszard Gretkowski wiceprezes zarządu 7R Logistic SA.

W ciągu ostatniego miesiąca 7R Logistic podpisał umowy z Mar-Trans oraz Royal Cement na wynajem powierzchni w Centrum Logistycznym Gdańsk-Kowale IV. Firmy zajęły łącznie 3 470 mkw. powierzchni magazynowej. Pierwsza z firm – Mar-Trans – oferuje usługi transportowe i spedycyjne w relacjach międzynarodowych na terenie całej Europy. Z kolei Royal Cement to drugi na świecie dostawca najwyższej jakości cementu z Egiptu. Firma specjalizuje się w dostarczaniu białego cementu oraz białego klinkieru.

- Dla firm zajmujących się usługą transportową i spedycją najważniejszą rolę przy wyborze magazynu odgrywa lokalizacja. Wśród dostępnych powierzchni magazynowych w okolicy Trójmiasta, Centrum Logistyczne 7R Logistic Gdańsk Kowale IV posiada naszym zdaniem najdogodniejsze położenie, które umożliwia nam sprawne prowadzenie operacji logistycznych. Dlatego zdecydowaliśmy się na najem powierzchni właśnie w Kowalach - mówi Łukasz Średziński właściciel firmy Mar-Trans

Dzięki dostarczeniu Centrum Logistycznego 7R Logistic Gdańsk-Kowale IV park logistyczny w Kowalach oferuje obecnie łącznie 77,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

 • 1
 • 2
 • Kibic 2016-05-31 04:59:46
  Przecież drogi dojazdowe do magazynu są permanentnie zakorkowane! zwłaszcza Węzeł Kowale! To jest horror!!!winne władze gminy Kolbudy i starostwa.wydały pozwolenie na budowę bez budowy bezpośredniego połączenia z obwodnicą.
 • Ko wa alski 2016-05-31 04:40:52
  Nieprawda!Brak dogodnego połączenia z magazynem.węzeł kowale zapchany,pozostałe drogi dojazdowe wąskie i też zapchane.paraliż!
 • waco 2016-05-30 12:52:24
  Własnie tez chcemy się wprowadzić do podobnego miejsca, ale dopiero raczkujemy. Póki co jedyna inwestycja to karta Dinners Clubu żeby mieć te 59 dni na spłacenie i rachunki w jednym miejscu i kierowcy mają mniej do ogarnięcia ale to akurat nie wiem czy dobrze.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA