PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spekulacja się opłaca

 • Autor: Propertynews.pl
 • 30 maj 2016 09:36

Spekulacja się opłaca Gdańsk Kowale IV

Miesiąc po oddaniu do użytku, Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV zostało w pełni skomercjalizowane. Do grona jego najemców dołączyły firmy Mar-Trans oraz Royal Cement.

REKLAMA

Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV to czwarta inwestycja, która powstała w Parku Logistycznym 7R Logistic Gdańsk-Kowale. Magazyn o powierzchni ok. 17 500 mkw., który wystartował jako projekt spekulacyjny osiągnął stopień komercjalizacji na poziomie 100 proc. Budynek znajduje się w pobliżu drogi S6, będącej częścią obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Oprócz powierzchni przeznaczonej pod składowanie towarów, magazyn posiada również zaplecze biurowo-socjalne.

- Nasze inwestycje magazynowe zlokalizowane na Pomorzu cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Nowo otwarte Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV to już nasza kolejna inwestycja realizowana spekulacyjnie, którą skomercjalizowaliśmy w ciągu kilku miesięcy. Kluczem do sukcesu w przypadku Parku Logistycznego 7R Logistic jest jego położenie bezpośrednio przy Trójmiejskiej Obwodnicy, które zapewnia doskonałe połączenie z portami, Autostradą A1 czy obwodnicą S7 w kierunku Warszawy Widząc ogromny potencjał tej lokalizacji, a jednocześnie popyt jaki istnieje na rynku, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego, piątego już magazynu na terenie naszego parku logistycznego w Kowalach - mówi Ryszard Gretkowski wiceprezes zarządu 7R Logistic SA.

W ciągu ostatniego miesiąca 7R Logistic podpisał umowy z Mar-Trans oraz Royal Cement na wynajem powierzchni w Centrum Logistycznym Gdańsk-Kowale IV. Firmy zajęły łącznie 3 470 mkw. powierzchni magazynowej. Pierwsza z firm – Mar-Trans – oferuje usługi transportowe i spedycyjne w relacjach międzynarodowych na terenie całej Europy. Z kolei Royal Cement to drugi na świecie dostawca najwyższej jakości cementu z Egiptu. Firma specjalizuje się w dostarczaniu białego cementu oraz białego klinkieru.

- Dla firm zajmujących się usługą transportową i spedycją najważniejszą rolę przy wyborze magazynu odgrywa lokalizacja. Wśród dostępnych powierzchni magazynowych w okolicy Trójmiasta, Centrum Logistyczne 7R Logistic Gdańsk Kowale IV posiada naszym zdaniem najdogodniejsze położenie, które umożliwia nam sprawne prowadzenie operacji logistycznych. Dlatego zdecydowaliśmy się na najem powierzchni właśnie w Kowalach - mówi Łukasz Średziński właściciel firmy Mar-Trans

Dzięki dostarczeniu Centrum Logistycznego 7R Logistic Gdańsk-Kowale IV park logistyczny w Kowalach oferuje obecnie łącznie 77,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

 • 1
 • 2
 • Kibic 2016-05-31 04:59:46
  Przecież drogi dojazdowe do magazynu są permanentnie zakorkowane! zwłaszcza Węzeł Kowale! To jest horror!!!winne władze gminy Kolbudy i starostwa.wydały pozwolenie na budowę bez budowy bezpośredniego połączenia z obwodnicą.
 • Ko wa alski 2016-05-31 04:40:52
  Nieprawda!Brak dogodnego połączenia z magazynem.węzeł kowale zapchany,pozostałe drogi dojazdowe wąskie i też zapchane.paraliż!
 • waco 2016-05-30 12:52:24
  Własnie tez chcemy się wprowadzić do podobnego miejsca, ale dopiero raczkujemy. Póki co jedyna inwestycja to karta Dinners Clubu żeby mieć te 59 dni na spłacenie i rachunki w jednym miejscu i kierowcy mają mniej do ogarnięcia ale to akurat nie wiem czy dobrze.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA