PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spójność działań kluczem do sukcesu łódzkiego rynku magazynów - relacja z Property Forum Łódź

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 gru 2013 19:04

Spójność działań kluczem do sukcesu łódzkiego rynku magazynów - relacja z Property Forum Łódź

Poprawa dostępności regionu łódzkiego to tylko jeden z czynników decydujących o wyborze lokalizacji przez inwestorów. Oprócz ceny najmu ważnym elementem jest dostęp do pracowników i koszty pracy - podkreślali uczestnicy sesji magazyny na Property Forum Łódź.

REKLAMA

Rynek powierzchni magazynowych w regionie łódzkim należy do największych w Polsce. Z liczbą ponad miliona mkw. istniejącej powierzchni, plasuje się tuż za Warszawą i Śląskiem. W kontekście nowych inwestycji drogowych, głównie ze względu na budowę autostrady A1, spodziewany jest jednak dalszy wzrost jego atrakcyjności dla inwestorów.

- Nic nie odczuje tego bardziej niż powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Dzięki budowie brakujących odcinków autostrady A1: Toruń- Kowal w kwietniu 2014 r. oraz Stryków -Tuszyn pod koniec 2014 r., do grona największych hubów magazynowych dołączy właśnie Łódź - uważa Maciej KrawieckiDevelopment Manager na region Centralnej Polski, Panattoni Europe.

Mimo że oddanie do użytku wymienionych odcinków autostrady jest jeszcze kwestią czasu, firmy deweloperskie już obserwują wzmożone zainteresowanie klientów tą lokalizacją. Centralne położenie magazynów pozwala bowiem na równomierną dystrybucję towarów w całym kraju, przy ograniczonych kosztach transportu. Dodatkowo poprawa dostępności, ugruntowuje pozycję Polski w Europie. -  Przez nas, inwestorów, Polska jest traktowana jako rynek globalny. Państwa takie jak Czechy czy Słowacja, mimo lepszej infrastruktury, nie mają pozycji rynków strategicznych. Rozwój infrastruktury potwierdzi, że warto w ten rynek inwestować - podkreślał Kris PauwelsVice President BTS Development & Account Managament, Prologis.

Zdaniem uczestników dyskusji, w 2014 roku na rynku powierzchni magazynowych obserwować będziemy dwie tendencje - konsolidację obiektów wielkopowierzchniowych i wzrost zapotrzebowania na mniejsze powierzchnie. - Będziemy mieć do czynienia z umowami i budową typu BTS, tak jak miało to miejsce ostatnio w przypadku firm Leroy Merlin czy Castorama. Z drugiej strony, firmy branży logistycznej będą potrzebowały mniejszych powierzchni, budowy płytkich magazynów z dużą ilością doków - twierdzi Maciej Krawiecki.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA