PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka Azymut wynajmie dodatkową powierzchnię w Strykowie

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 paź 2014 15:33

Spółka Azymut wynajmie dodatkową powierzchnię w Strykowie

Na terenie Segro Logistics Park Stryków powstaje 3,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej dla spółki Azymut, należącej do grupy PWN. Po przejęciu dodatkowej powierzchni firma będzie zajmować łącznie ok. 18 tys.mkw. Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o. jest najemcą Segro w Strykowie od stycznia 2007 roku.

REKLAMA

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją książek, a także dostawą rozwiązań dystrybucyjno-logistycznych dla wydawnictw oraz księgarń, w tym księgarń internetowych. Na polskim rynku wydawniczo-księgarskim działa od 15 lat. W 2007 roku spółka przeniosła swój magazyn centralny do Strykowa. Dotychczas powierzchnia przeszła rozbudowę i modernizację w 2012 i 2013 roku. Tegoroczne rozszerzenie powierzchni magazynu do ok. 18 tys. mkw. pozwoli na zwiększenie składowania do prawie 11 000 palet.

„Magazyn wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania logistyczne, a realizacja złożonych zamówień odbywa się przy użyciu systemu przenośników wraz z automatyką, które zainstalowane są na dwóch platformach o łącznej powierzchni 8 tys.mkw. stanowiących strefę kompletacji. Dodatkowo rozbudowana została linia wysyłki detalicznej. Modyfikacja wyposażenia magazynu i stosowanej technologii pozwoliła nam na dostosowanie usług do potrzeb stale rozwijającego się rynku e-commerce i otworzyła nam możliwość świadczenia nowych usług zarówno w branży wydawniczej, jak i na innych rynkach." - wyjaśnia Magdalena Kołodziejska, członek zarządu OSDW Azymut.

Segro Logistics Park Stryków jest największym centrum logistycznym Segro w Europie Centralnej. Inwestycja, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w pobliżu węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Atutem parku jest jego częściowe położenie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Docelowo park zaoferuje 400tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA