PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka Pylon zainwestuje w Jarocinie

  • Autor: PAP
  • 19 sty 2016 15:08

Spółka Pylon zainwestuje w Jarocinie

Producent zestawów i obudów głośnikowych, spółka Pylon jeszcze w tym roku chce uruchomić swoją produkcję w nowym zakładzie w Jarocinie. Spółka poinformowała we wtorek, że zainwestuje 2,5 mln zł w zakup ok. 1 ha zabudowanej nieruchomości.

REKLAMA

Inwestycja pozwoli spółce zwiększyć produkcję, rozszerzyć asortyment i poszerzyć liczbę klientów - także za granicą. Nowy zakład produkcyjny będzie miał ponad 3,3 tys. mkw. powierzchni. Środki na zakup nieruchomości będą pochodziły z kredytu (1,65 mln zł) i z wkładu własnego (0,85 mln zł), pozyskanego w drodze pożyczki udzielonej przez jednego z akcjonariuszy Pylon S.A.

Jak podała spółka w komunikacie prasowym, inwestycja we własną infrastrukturę produkcyjno-sprzedażową to nie tylko sposób na optymalizację bieżących kosztów operacyjnych, ale przede wszystkim zwiększenie możliwości produkcyjnych - już z uwzględnieniem nowego asortymentu. Zwiększenie mocy produkcyjnych, oraz niższe koszty rat kredytu względem opłat związanych z dzierżawą dotychczasowego zakładu produkcyjnego mają wpłynąć na wzrost przychodów i rentowności spółki w kolejnych latach.

Prezes zarządu Pylon Mateusz Jujka podkreślił, że po zmianie lokalizacji, nowy zakład nie będzie wymagał znaczących nakładów inwestycyjnych.

- Dzięki temu możemy zapewnić ciągłość produkcji od razu po przeniesieniu dotychczas wykorzystywanych przez nas linii technologicznych do nowej lokalizacji. Dążymy do tego, by w 2016/2017 roku nasze moce produkcyjne i wydajność znacząco wzrosły. To z kolei umożliwi nam w kolejnych latach wypuszczenie na rynek zestawów głośnikowych zupełnie nowego rodzaju - tak pod względem jakościowym, jak i produktowym - powiedział.

Marka Pylon Audio jest obecna na krajowym rynku elektroniki użytkowej od 2011 roku, a od 2015 roku dostępna jest również w Norwegii i Rosji. W 2016 roku spółka rozpoczęła także ekspansję na inne rynki europejskie, w tym rozwój struktur sprzedaży w Niemczech.

Przychody netto Pylon za 2014 rok wyniosły 1,54 mln zł. Od 2013 roku Pylon notowany jest na rynku NewConnect.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA