PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka Pylon zainwestuje w Jarocinie

  • Autor: PAP
  • 19 sty 2016 15:08

Spółka Pylon zainwestuje w Jarocinie

Producent zestawów i obudów głośnikowych, spółka Pylon jeszcze w tym roku chce uruchomić swoją produkcję w nowym zakładzie w Jarocinie. Spółka poinformowała we wtorek, że zainwestuje 2,5 mln zł w zakup ok. 1 ha zabudowanej nieruchomości.

REKLAMA

Inwestycja pozwoli spółce zwiększyć produkcję, rozszerzyć asortyment i poszerzyć liczbę klientów - także za granicą. Nowy zakład produkcyjny będzie miał ponad 3,3 tys. mkw. powierzchni. Środki na zakup nieruchomości będą pochodziły z kredytu (1,65 mln zł) i z wkładu własnego (0,85 mln zł), pozyskanego w drodze pożyczki udzielonej przez jednego z akcjonariuszy Pylon S.A.

Jak podała spółka w komunikacie prasowym, inwestycja we własną infrastrukturę produkcyjno-sprzedażową to nie tylko sposób na optymalizację bieżących kosztów operacyjnych, ale przede wszystkim zwiększenie możliwości produkcyjnych - już z uwzględnieniem nowego asortymentu. Zwiększenie mocy produkcyjnych, oraz niższe koszty rat kredytu względem opłat związanych z dzierżawą dotychczasowego zakładu produkcyjnego mają wpłynąć na wzrost przychodów i rentowności spółki w kolejnych latach.

Prezes zarządu Pylon Mateusz Jujka podkreślił, że po zmianie lokalizacji, nowy zakład nie będzie wymagał znaczących nakładów inwestycyjnych.

- Dzięki temu możemy zapewnić ciągłość produkcji od razu po przeniesieniu dotychczas wykorzystywanych przez nas linii technologicznych do nowej lokalizacji. Dążymy do tego, by w 2016/2017 roku nasze moce produkcyjne i wydajność znacząco wzrosły. To z kolei umożliwi nam w kolejnych latach wypuszczenie na rynek zestawów głośnikowych zupełnie nowego rodzaju - tak pod względem jakościowym, jak i produktowym - powiedział.

Marka Pylon Audio jest obecna na krajowym rynku elektroniki użytkowej od 2011 roku, a od 2015 roku dostępna jest również w Norwegii i Rosji. W 2016 roku spółka rozpoczęła także ekspansję na inne rynki europejskie, w tym rozwój struktur sprzedaży w Niemczech.

Przychody netto Pylon za 2014 rok wyniosły 1,54 mln zł. Od 2013 roku Pylon notowany jest na rynku NewConnect.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA