PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Steven Harman, Amazon: Talent to najlepsza inwestycja

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 gru 2016 14:44

Steven Harman, Amazon: Talent to najlepsza inwestycja Steven Harman, fot. Amazon

W Polsce jest wielu wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów otwartych na nowe doświadczenia i możliwości zawodowe. Dlatego postanowiliśmy tu zainwestować i wprowadzać najbardziej nowatorskie technologie – mówi Steven Harman, dyrektor operacyjny firmy Amazon na Polskę.

REKLAMA

W centrach logistycznych pod Wrocławiem i Poznaniem oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku Amazon zatrudnia tysiące pracowników. Niedawno ogłoszono budowę czwartego. Amazon polubił Polskę?

Polska to dobre miejsce na inwestycje. W czwartym polskim centrum logistyki e-commerce, które powstanie w Kołbaskowie, niedaleko Szczecina w ciągu trzech lat utworzymy kolejne 1000 stałych miejsc pracy. Nieustannie poszukujemy nowych lokalizacji w całej Europie, w tym także w Polsce. Będziemy dalej koncentrować się na potrzebach polskich klientów i sprzedawców. Już teraz mogą oni robić zakupy w języku polskim na stronie amazon.de, a także oferować produkty za pośrednictwem naszych stron internetowych w swoim ojczystym języku.

Budowa centrów logistycznych to jednak tylko jeden z etapów biznesowej drogi Amazona w Polsce. Jak prowadzi się biznes w Kraju nad Wisłą?

Fakty mówią same za siebie. Kiedy rozpoczęliśmy działalność w Polsce we wrześniu 2014 r., zobowiązaliśmy się do utworzenia 4500 miejsc pracy w naszych trzech centrach logistyki e-commerce. Teraz zatrudniamy już ponad 5700 osób na stałych umowach o pracę i rekrutujemy 12 tys. osób, które dołączą do nas na świąteczny szczyt sezonu. Nasze inwestycje są większe niż początkowo planowaliśmy i sięgają już powyżej 3 miliardów złotych.
Poza siecią centrów logistyki e-commerce intensywnie rozszerzamy także naszą działalność badawczo-rozwojową, czego dowodem jest otwarte w 2014 r. Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz nasze biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Co jest mocnym atutem polskich regionów?

Kluczowym czynnikiem jest dostępność utalentowanych pracowników. W Polsce jest wielu wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów otwartych na nowe doświadczenia i możliwości zawodowe, jakie może im zaoferować nasza firma. To właśnie dlatego postanowiliśmy zainwestować w Polsce i tu wprowadzać najbardziej nowatorskie technologie, takie jak Amazon Robotics, technologię druku na żądanie (Print on Demand), czy też system sortowania zamówień konsumenckich Amazon Fulfillment Engine.

Relacje z lokalnymi władzami to też atut?
Chcemy być katalizatorem rozwoju w każdym regionie, w którym działamy. Jest to możliwe tylko dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i władzami krajowymi oraz samorządowymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej dotychczasowego przebiegu.

  • 1
  • 2
  • Patryk 2016-12-02 12:01:50
    Dawać ten Amazon w Polsce !! :)

    Co do treści artykułu to zgadzam się w 100%. Talent to najlepsza inwestycja. Polskie kluby piłkarskie o tym powinny wiedzieć najlepiej, bo ile piłkarskich talentów się marnuje w naszym pięknym kraju to głowa mała. Skautów brak, kolesiostwo się szerzy, może w innowacjach nadzieja, bo ostatnio widziałem w necie portal, który pomaga promować się piłkarzom za free. www.show-skill.net, ciekawy projekt. Wklejam link, bo może komuś się przyda.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA