PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Steven Harman, Amazon: Talent to najlepsza inwestycja

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 gru 2016 14:44

Steven Harman, Amazon: Talent to najlepsza inwestycja Steven Harman, fot. Amazon

W Polsce jest wielu wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów otwartych na nowe doświadczenia i możliwości zawodowe. Dlatego postanowiliśmy tu zainwestować i wprowadzać najbardziej nowatorskie technologie – mówi Steven Harman, dyrektor operacyjny firmy Amazon na Polskę.

REKLAMA

W centrach logistycznych pod Wrocławiem i Poznaniem oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku Amazon zatrudnia tysiące pracowników. Niedawno ogłoszono budowę czwartego. Amazon polubił Polskę?

Polska to dobre miejsce na inwestycje. W czwartym polskim centrum logistyki e-commerce, które powstanie w Kołbaskowie, niedaleko Szczecina w ciągu trzech lat utworzymy kolejne 1000 stałych miejsc pracy. Nieustannie poszukujemy nowych lokalizacji w całej Europie, w tym także w Polsce. Będziemy dalej koncentrować się na potrzebach polskich klientów i sprzedawców. Już teraz mogą oni robić zakupy w języku polskim na stronie amazon.de, a także oferować produkty za pośrednictwem naszych stron internetowych w swoim ojczystym języku.

Budowa centrów logistycznych to jednak tylko jeden z etapów biznesowej drogi Amazona w Polsce. Jak prowadzi się biznes w Kraju nad Wisłą?

Fakty mówią same za siebie. Kiedy rozpoczęliśmy działalność w Polsce we wrześniu 2014 r., zobowiązaliśmy się do utworzenia 4500 miejsc pracy w naszych trzech centrach logistyki e-commerce. Teraz zatrudniamy już ponad 5700 osób na stałych umowach o pracę i rekrutujemy 12 tys. osób, które dołączą do nas na świąteczny szczyt sezonu. Nasze inwestycje są większe niż początkowo planowaliśmy i sięgają już powyżej 3 miliardów złotych.
Poza siecią centrów logistyki e-commerce intensywnie rozszerzamy także naszą działalność badawczo-rozwojową, czego dowodem jest otwarte w 2014 r. Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz nasze biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Co jest mocnym atutem polskich regionów?

Kluczowym czynnikiem jest dostępność utalentowanych pracowników. W Polsce jest wielu wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów otwartych na nowe doświadczenia i możliwości zawodowe, jakie może im zaoferować nasza firma. To właśnie dlatego postanowiliśmy zainwestować w Polsce i tu wprowadzać najbardziej nowatorskie technologie, takie jak Amazon Robotics, technologię druku na żądanie (Print on Demand), czy też system sortowania zamówień konsumenckich Amazon Fulfillment Engine.

Relacje z lokalnymi władzami to też atut?
Chcemy być katalizatorem rozwoju w każdym regionie, w którym działamy. Jest to możliwe tylko dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i władzami krajowymi oraz samorządowymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej dotychczasowego przebiegu.

  • 1
  • 2
  • Patryk 2016-12-02 12:01:50
    Dawać ten Amazon w Polsce !! :)

    Co do treści artykułu to zgadzam się w 100%. Talent to najlepsza inwestycja. Polskie kluby piłkarskie o tym powinny wiedzieć najlepiej, bo ile piłkarskich talentów się marnuje w naszym pięknym kraju to głowa mała. Skautów brak, kolesiostwo się szerzy, może w innowacjach nadzieja, bo ostatnio widziałem w necie portal, który pomaga promować się piłkarzom za free. www.show-skill.net, ciekawy projekt. Wklejam link, bo może komuś się przyda.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA