PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strach największym wrogiem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 maj 2016 11:19

Strach największym wrogiem Fot. Fotolia

Polska ma przed sobą bardzo dobre perspektywy dla przyciągania zagranicznych firm produkcyjnych. Jak ostrzega w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding, największą barierą dla rozwoju jest spadek oceny naszego kraju w oczach inwestorów.

REKLAMA

- Trend relokacji produkcji może być nadal utrzymany. Wszystko zależy od specyfiki rynku i jego rozwoju, a przede wszystkim od stabilności polskiej gospodarki. Dla inwestorów zagranicznych Polska nadal jest bardzo ważnym miejscem lokowania inwestycji, nasz kraj jest oceniany bardzo wysoko - tłumaczy Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding.

Bez zmian do największych atutów Polski należą dobrze wykształcone i wykwalifikowane kadry, ich produktywność i zmotywowanie, czy nadal konkurencyjne z zachodem koszty zatrudnienia.

- W Polsce procedury administracyjne związane z budową hal przystosowanych do celów produkcyjnych są łatwiejsze niż w porównaniu na przykład z procedurami w Niemczech, to również jest niezwykle istotne. Ważna jest też infrastruktura drogowa, która znacznie się poprawiła. Nie bez znaczenia jest polski rynek przewozów lotniczych, który  w ostatnich kilkunastu latach wszedł w nowy okres dynamicznego rozwoju. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na zaistnienie nowej rynkowej oferty ze strony  tzw. przewoźników niskokosztowych a w konsekwencji intensywnej rozbudowy lotnisk regionalnych - wylicza Rosiński.

Jak zaznacza, wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale widoczne są również możliwe bariery dla rozwoju. - To przede wszystkim oceny Polski na arenie międzynarodowej, stabilność polityczna, przewidywalność polityki gospodarczej - spadek tych ocen może przyczynić się do obniżenia zaufania zachodnich inwestorów do rynku polskiego - podsumowuje Rosiński.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA