PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strach największym wrogiem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 maj 2016 11:19

Strach największym wrogiem Fot. Fotolia

Polska ma przed sobą bardzo dobre perspektywy dla przyciągania zagranicznych firm produkcyjnych. Jak ostrzega w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding, największą barierą dla rozwoju jest spadek oceny naszego kraju w oczach inwestorów.

REKLAMA

- Trend relokacji produkcji może być nadal utrzymany. Wszystko zależy od specyfiki rynku i jego rozwoju, a przede wszystkim od stabilności polskiej gospodarki. Dla inwestorów zagranicznych Polska nadal jest bardzo ważnym miejscem lokowania inwestycji, nasz kraj jest oceniany bardzo wysoko - tłumaczy Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding.

Bez zmian do największych atutów Polski należą dobrze wykształcone i wykwalifikowane kadry, ich produktywność i zmotywowanie, czy nadal konkurencyjne z zachodem koszty zatrudnienia.

- W Polsce procedury administracyjne związane z budową hal przystosowanych do celów produkcyjnych są łatwiejsze niż w porównaniu na przykład z procedurami w Niemczech, to również jest niezwykle istotne. Ważna jest też infrastruktura drogowa, która znacznie się poprawiła. Nie bez znaczenia jest polski rynek przewozów lotniczych, który  w ostatnich kilkunastu latach wszedł w nowy okres dynamicznego rozwoju. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na zaistnienie nowej rynkowej oferty ze strony  tzw. przewoźników niskokosztowych a w konsekwencji intensywnej rozbudowy lotnisk regionalnych - wylicza Rosiński.

Jak zaznacza, wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale widoczne są również możliwe bariery dla rozwoju. - To przede wszystkim oceny Polski na arenie międzynarodowej, stabilność polityczna, przewidywalność polityki gospodarczej - spadek tych ocen może przyczynić się do obniżenia zaufania zachodnich inwestorów do rynku polskiego - podsumowuje Rosiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA