PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stryków znów przyciąga

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2016 11:16

Stryków znów przyciąga Segro Logistics Park Stryków

Firma Rittal przedłużyła umowę najmu w parku Segro w Strykowie, a jednocześnie zwiększyła wynajmowaną powierzchnię magazynowo–dystrybucyjną do 4,5 tys. mkw.

REKLAMA

Rittal, światowy dostawca szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu, podjął decyzję o rozszerzeniu swojej działalności w Strykowie. Jednym z kluczowych czynników, który wpłynął na przedłużenie umowy, było dogodne położenie parku Swfro, umożliwiające sprawne dostarczenie produktów do klientów.

Rittal szczyci się wskaźnikiem Delivery Service na poziomie 98 proc., co oznacza, że właśnie taki odsetek standardowych towarów jest dostarczany ze strykowskiego obiektu zgodnie z ustalonymi terminami dostaw. Zamontowanie w zajmowanym przez Rittal magazynie pięciu ramp przeładunkowych przyczyniło się z kolei do podwyższenia wskaźnika rotacji towaru, co przełożyło się bezpośrednio na jeszcze lepszy poziom obsługi klientów. Do magazynu w Strykowie Rittal przyjmuje średnio 400-600 palet tygodniowo, zaś wysyła, za pośrednictwem zewnętrznych firm kurierskich, 500 palet oraz około 400 paczek.

- Dla naszych klientów bardzo istotne są, obok wysokiej jakości produktów, czas dostawy i dotrzymywanie terminów. Wiele hurtowni sieciowych proponuje szeroki asortyment, choć nie wszystkie produkty są dostępne w danej lokalizacji. Dzięki powiększeniu powierzchni magazynowej, obecnie dysponujemy jeszcze większą gamą wyrobów dostępnych „od ręki”. Ponadto chcemy być blisko naszych klientów, a zlokalizowanie magazynu w centralnej Polsce i dobrze rozwinięta w tym regionie sieć drogowa dają nam taką możliwość – mówi Renata Fabisiak-Lesińska, kierownik ds. logistyki Rittal.

- Segro Logistics Park Stryków zapewnia naszym obecnym i potencjalnym klientom bardzo duże możliwości rozwoju. Skorzystała z nich niedawno firma Rittal, z którą współpracujemy od kilku lat. Stryków to największa inwestycja Segro w Europie Centralnej, zlokalizowana na terenie aż 86,5 ha. Docelowo park zaoferuje do 400 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej – dodaje Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA