PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Studia na zamówienie

  • Autor: PAP
  • 04 lip 2016 15:11

Studia na zamówienie Fot. Fotolia

Na zamówienie firm produkujących urządzenia elektroniczne Politechnika Gdańska uruchamia studia podyplomowe adresowane do obecnych i przyszłych inżynierów produkcji ICT. Firmy na swój koszt wyposażyły w niezbędny sprzęt uczelniane laboratoria.

REKLAMA

Studia prowadzone będą na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

"Kontakty z firmami skupionymi w Pomorskim Klastrze ICT Interizon, uświadomiły nam, że inżynier produkcji ICT jest specjalistą bardzo pożądanym na rynku pracy. Dziś firmy same kształcą takie osoby odpowiedzialne za cały proces produkcji. Osoby takie muszą mieć szeroką wiedzę z różnych dziedzin, poczynając od zarządzania ludźmi po szczegóły techniczne dotyczące produkcji urządzeń elektronicznych" - podkreślił w rozmowie z PAP dziekan WETI PG, prof. Krzysztof Goczyła.

Wyjaśnił, że Politechnika próbowała uruchomić studia podyplomowe dla inżynierów produkcji ICT własnymi siłami, starając się m.in. o dotacje ze środków unijnych na zakupu kosztownego wyposażenia niezbędnych w tym przypadku laboratoriów.

"Niestety, nie udało nam się pozyskać środków. W końcu same zainteresowane firmy zobowiązały się dostarczyć sprzęt do laboratoriów, zarekomendowały fachowców, którzy poprowadzą zajęcia praktyczne i udostępniły własne laboratoria do prowadzenia tam części zajęć" - wyjaśnił prof. Goczyła.

Dodał, że specjalistyczny sprzęt do uczelnianych laboratoriów wspomniane firmy dostarczyły nieodpłatnie, zobowiązały się także do serwisowania urządzeń. "Jest to nowy sprzęt i pozostanie on własnością firm, ale uczelnia będzie mogła użytkować go także do zajęć na studiach stacjonarnych, co pozwoli nam wzbogacić program tych studiów" - wyjaśnił prof. Goczyła dodając, że Politechnika ze swojej strony poniosła koszty przystosowania pomieszczeń do użytkowania sprzętu, czyli zapewniła m.in. instalację wentylacyjną, elektryczną i dostarczającą sprężone powietrze.

Prof. Goczyła zaznaczył, że - zainstalowane na sześciu stanowiskach urządzenia są identyczne z tymi, jakich aktualnie używa się przy produkcji podzespołów elektronicznych. "Oczywiście nasz zestaw ma nieco okrojoną formę, możemy to nazwać taką mini linią produkcyjną" - powiedział PAP prof. Goczyła dodając, że właśnie możliwość odbywania zajęć w dobrze wyposażonym laboratorium stanowi o unikatowości w skali kraju uruchamianych właśnie studiów.

W ramach zajęć słuchacze zapoznają się nie tylko z procesami produkcji elektroniki i kontrolą jej jakości oraz budową ciągów technologicznych, ale też poznają problemy związane z tajnikami skutecznej komunikacji w pracy inżyniera.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA