PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szef Panattoni: Polska pozostanie na fali wznoszącej przez kolejne 5 lat

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 wrz 2014 12:59

Polska jest największym rynkiem dla Panattoni w Europie. Chcemy penetrować nowe lokalizacje, rozwijać stare, oferować coraz szerszą gamę produktów i udoskonalać nasz biznes - zapewnia Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe.

REKLAMA


Branża logistyczno-magazynowa w Polsce ma przed sobą świetne perspektywy. Zdaniem Roberta Dobrzyckiego na dobry obraz tego rynku składa się coraz lepsza sytuacja gospodarcza Europy, która wychodzi z recesji oraz boom na rynku e-commerce, który powoduje przesuniecie środka ciężkości w handlu tradycyjnym w stronę sprzedaży internetowej, co generuje zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe.

Jest jeszcze trzeci element - wiele firm postrzega Polskę jako doskonałe miejsce do robienia biznesu. - Bliskość do rynków Europy Zachodniej i do największego rynku niemieckiego powoduje, że w sposób naturalny firmy przenoszą nad Wisłę swoją działalność, czy to z zakresu e-commerce czy też produkcyjną - mówi Dobrzycki. Jeśli do tych elementów dołożymy rozwijającą się infrastrukturę drogową, kolejową i lotniczą, otrzymamy sumę czynników, które powodują, że Polska jest na fali wznoszącej i pozostanie na niej przez dłuższy czas.

Robert Dobrzycki na pytanie jak długo potrwa czas prosperity zaznaczył, że ciężko jest przewidzieć czynniki makroekonomiczne, ale obserwując cykle koniunkturalne możemy założyć, że przez kolejne 5 lat będziemy mieli do czynienia z pozytywnymi tendencjami w polskim biznesie przemysłowym. - Rynek jest świeżo po kryzysie i wszyscy mają w związku z tym obawy, ale to bardzo dobrze. Nasze decyzje są teraz dużo bardziej są racjonalne - przkonuje.

Dobry moment w koniunkturze chce wykorzystać Panattoni. - Polska jest największym rynkiem dla Panattoni w Europie. Chcemy penetrować nowe lokalizacje, rozwijać stare, oferować coraz szerszą gamę produktową i udoskonalać nasz biznes. Na dzień dzisiejszy nasza działalność jest dużo bardziej zdywersyfikowana niż miało to miejsce w 2008 roku. Jesteśmy dobrze przygotowani na ewentualne tąpnięcia na rynku - zapewnia Robert Dobrzycki.

Robert Dobrzycki dodaje, że Panattoni ma plany związane z rozwojem w innych państwach Europy, szczególnie na rynku niemieckim, który jest silnie skorelowany z Polską.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA