PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sześć firm chce zainwestować ponad 187,5 mln zł w łódzkiej strefie

  • Autor: PAP
  • 29 paź 2012 17:02

Sześć firm otrzymało w poniedziałek zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W sumie mają zainwestować ponad 187,5 mln zł i stworzyć 174 nowe miejsca pracy.

REKLAMA

Najwięcej, bo co najmniej 69,5 mln zł planuje wydać na inwestycje spółka Beef-Beef, produkująca mięso wołowe.

W podstrefie Kutno spółka zamierza wybudować zakład przetwórstwa mięsa. Inwestycja obejmuje budowę hali produkcyjnej oraz uruchomienie linii produkcyjnych: do uboju, rozbioru mięsa i pakowania próżniowego. Mają też powstać chłodnie. Pracę w nowym zakładzie ma znaleźć co najmniej 105 osób.

Za 50 mln zł Ceramika Paradyż, w podstrefie w Tomaszowie Mazowieckim, planuje utworzyć nowoczesne Centrum Handlowo-Logistyczne i Wsparcia Sprzedaży z magazynem wysokiego składowania oraz systemem kompletacji i wysyłki wyrobów gotowych. Pierwszy etap budowy ma zostać zrealizowany w ciągu 18 miesięcy, a zakończenie całej inwestycji planowane jest na wrzesień 2020 roku. W związku z tą inwestycją spółka zamierza zatrudnić minimum 15 osób.

Ceramika Paradyż to czołowy polski producent płytek ceramicznych oraz dekoracji ceramicznych i szklanych. Do tej pory na terenie ŁSSE firma zainwestowała 480 mln zł, głównie w rozbudowę i modernizację swoich zakładów produkcyjnych.

Kolejną firmą, która otrzymała w poniedziałek zezwolenie na działalność, jest spółka Colex, która za 38 mln zł w Konstantynowie Łódzkim wybuduje nowy zakład specjalizujący się w produkcji koncentratów barwiących dla przemysłu tworzyw sztucznych. W nowym budynku, o pow. 6,5 tys. m kw., prowadzona będzie produkcja, ale także znajdą się w nim pomieszczenia magazynowe, techniczne, laboratorium i biura. Możliwa będzie także dalsza rozbudowa. Pracę w nowym zakładzie ma znaleźć 20 osób.

Spółka Colex od sierpnia 2011 r. jest częścią grupy Clariant. Grupa posiada ponad 100 firm na całym świecie i zatrudnia ponad 22 tys. pracowników.

Dzięki zezwoleniom dwie kolejne firmy, które już działają w strefie, planują rozbudować swoje fabryki.

Firma Fuji Seal Poland zamierza rozbudować zakład produkcyjny działający na terenie podstrefy Kutno. Inwestycja zakłada zakup i instalację nowoczesnej linii technologicznej służącej do produkcji etykiet termokurczliwych.

W związku z tym spółka poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości niemal 26 mln zł oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej 25 nowych pracowników.

Natomiast spółka Aquila Radomsko zamierza rozbudować linię produkcyjną w swoim zakładzie działającym na terenie podstrefy Radomsko. Firma planuje zakupić dodatkową nowoczesną maszynę umożliwiającą dokonywanie automatycznego zliczania arkuszy tektury falistej w stosie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA