PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szybki rozwój sieci Jysk generuje zapotrzebowanie na magazyny. To już 250 tys. mkw. w środkowej Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 kwi 2018 11:51

Szybki rozwój sieci Jysk generuje zapotrzebowanie na magazyny. To już 250 tys. mkw. w środkowej Polsce P3 Piotrków, fot. mat. inwestora

P3 - właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych - oddał do użytku magazyn o powierzchni 37 tys. mkw. dedykowany międzynarodowej sieci handlowej JYSK. Podczas rocznej współpracy JYSK powiększył wynajmowaną powierzchnię pięciokrotnie. Obecnie zajmuje niemal 50 tys. mkw. na terenie parku logistycznego w Piotrkowie.

REKLAMA

W 2017 roku JYSK rozpoczął współpracę z P3 Piotrków wynajmując 10,504 mkw. W tym samym roku, ze względu na duże zapotrzebowanie, znacznie powiększył powierzchnię decydując się na dedykowany magazyn. Na czas trwania budowy tego obiektu, P3 zapewniło klientowi powierzchnię tymczasową.

- Jesteśmy zadowoleni z możliwości zapewnienia tak dużego zaplecza magazynowego dla światowego lidera wyposażenia wnętrz. Za każdym razem wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów – w przypadku JYSK było to nie tylko zapewnienie dedykowanej powierzchni zaprojektowanej specjalnie dla najemcy, ale również propozycja wynajmu dodatkowych 10,000 mkw. na czas budowy obiektu dedykowanego klientowi - mówi Andrzej Wroński, Group Head of Asset Management w P3 Logistic Park.

Nowo oddany obiekt o wysokości 10 m jest wyposażony w panele z rdzeniem PIR izolujące obiekt od warunków zewnętrznych i energooszczędne oświetlenie LED. Powierzchnie wynajmowane przez firmę na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Produkty są do nich sprowadzane i przechowywane nawet przez kilka miesięcy, zanim zostaną przesłane do głównego magazynu dystrybucyjnego firmy w Radomsku i dopiero z niego do poszczególnych sklepów lub klientów.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z P3 ze względu na dotychczasowe, dobre doświadczenia, lokalizację wpisującą się w model logistyczny JYSK, a także bardzo krótki termin od decyzji do realizacji projektu. Pomimo bardzo napiętego harmonogramu, obiekt został oddany do użytkowania w zakładanym terminie. JYSK dynamicznie rozwija swoją sieć sprzedaży, szczególnie w regionie Europy Środkowej. Jako firma zorientowana na potrzeby klienta, zapewniamy wysoką dostępność towaru na półce. Powoduje to gwałtowne zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe - obecnie użytkujemy prawie 250 tys. mkw. magazynów w środkowej Polsce, wliczając w to własne obiekty w Radomsku - Bartek Tulejko, dyrektor logistyki CEE w JYSK.

P3 to długoterminowy inwestor, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych.

P3 buduje zrównoważone, ekologicznie magazyny. Jest pierwszym deweloperem logistycznym na świecie, który jest sygnatariuszem i uczestnikiem United Nations Global Compact, największej na świecie inicjatywy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

P3 posiada centralę w Pradze i biura w ośmiu innych krajach na terenie całej Europy. Zespół tworzy ponad 135 specjalistów w dziedzinie nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA