PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szykuje się nowa inwestycja w Warmińsko-Mazurskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2015 13:16

"Paged-Sklejka" S.A. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma za ponad 151 mln zł zamierza zbudować nową halę produkcyjną w Morągu.

REKLAMA

Według dyrektora Departamentu Pozyskiwania Inwestorów w W-MSSE Marcina Kuchcińskiego, jest to pierwsze zezwolenie dla tej spółki na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

Inwestycja ma polegać na budowie do końca 2020 r. w podstrefie w Morągu nowej hali produkcyjnej i jej wyposażeniu w linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji oraz rozbudowie istniejących obiektów produkcyjnych, infrastruktury technicznej i towarzyszącej. Firma poniesie nakłady inwestycyjne na poziomie ok. 151,7 mln zł i utworzy co najmniej 110 nowych miejsc pracy.

Spółka jest wiodącym producentem sklejek w Polsce. Zatrudnia ok. 470 etatowych pracowników i prowadzi produkcję w trzech zakładach - w Morągu i Ełku (sklejka) oraz Bartoszycach (płyty stolarskie). Grunty, na których ma powstać nowy zakład, zostały włączone do SSE, dzięki rozporządzeniu o poszerzeniu jej granic, przyjętemu w marcu przez Radę Ministrów.

"Paged-Sklejka" jest drugą w tym roku firmą, która dostała zezwolenie na prowadzenie działalności w W-MSSE. Wcześniej takie zezwolenie wydano przedsiębiorstwu "Auto-Tech", które za co najmniej 1,5 mln zł ma zbudować halę produkcji przyczep i budynek biurowy w podstrefie Szczytno.

Warmińsko-mazurska strefa powstała w 1997 r. Jak poinformował dyr. Kuchciński, aktualne zezwolenia na prowadzenie działalności na jej terenie ma 85 firm. Łączne nakłady, poniesione przez inwestorów, przekroczyły 5 mld zł, utworzono 11,1 tys. miejsc pracy. Strefa obejmuje 1057 ha, z których 370 ha jest jeszcze niezagospodarowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA