PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tak dużych kontraktów na rynku magazynowym jeszcze nie było

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 sty 2014 13:52

W 2014 roku i latach kolejnych firma Panattoni planuje kontynuować strategię realizacji zamówień dla klientów, a także rozbudowy parków logistycznych w kluczowych lokalizacjach w Polsce. - Przykładem jest inwestycja dla firmy Castorama w Strykowie, obejmująca budowę 50 tys. mkw. powierzchni magazynowej, którą właśnie kończymy i której wartość wynosi ok. 20 mln euro - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający, Panattoni Europe.

REKLAMA

Panattoni kończy także budowę hali produkcyjnej dla firmy Polaris w Opolu, o wartości także ok. 20 mln euro.

- Poza tym zaczęliśmy właśnie realizację dwóch dużych kontraktów dla firmy Amazon. Wbiliśmy łopatę i w Poznaniu, i we Wrocławiu. W 2014 roku planujemy dostarczyć na rynek każdy z tych obiektów, o powierzchni po 100 tys. mkw. każdy, i wartości po 80 mln euro. Są to rekordowe inwestycje na rynku przemysłowym w naszym kraju. Nigdy nie realizowaliśmy tak dużych kontraktów ani w Polsce, ani w Europie Centralnej - dodaje Robert Dobrzycki.

Jak przyznaje, w 2014 roku spółka raczej nie będzie realizować inwestycji spekluacyjnych, choć w regionie Wrocławia i Poznania, gdzie poziom pustostanów jest mniejszy niż 10 proc., zamierza dodawać element spekulacyjny do zaplanowanych inwestycji.

Robert Dobrzycki podkreśla, że ożywienie gospodarcze ma wpływ na sytuację na polskim rynku powierzchni magazynowo-logistycznej. Jego zdaniem kryzys aż tak bardzo nie dotknął tego sektora ani w Polsce, ani w całym regionie, m.in. ze względu na przepływ inwestycji z Europy Zachodniej. - Dziś widzimy, że wychodzimy z kryzysu, ale popyt nie rośnie w takim tempie, jak nastroje na rynku. Dziś klienci raczej nie rosną, ale konsolidują się i swoje lokalizacje. Naszą nadzieją jest nowy popyt, który wpłynie na ożywienie w całej branży - podsumowuje szef Panattoni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA