PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tchibo kończy drugi etap budowy w Chebie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 wrz 2017 11:55

Tchibo kończy drugi etap budowy w Chebie fot. Panattoni

Po zakończeniu rozbudowy kompleks będzie dysponował drugą pod względem wielkości halą logistyczną w Czechach. Od momentu rozpoczęcia działalności w dniu 2 grudnia 2016 r. z magazynu w Chebie wysłano milion przesyłek Tchibo.

REKLAMA

Największymi korzyściami wynikającymi z inwestycji są setki nowych miejsc pracy, a także skrócenie terminu realizacji zamówień dla czeskich klientów.

Po zakończeniu drugiego etapu budowy na terenie Panattoni Park Cheb otwarto powiększone centrum dystrybucyjne obsługujące sklep internetowy Tchibo. Powierzchnia najmu powiększyła się z 39 000 mkw. do 73 tys. mkw. Oznacza to, że w Chebie powstała druga pod względem wielkości hala logistyczna na terytorium Czech, a jednocześnie największe centrum dystrybucyjne Tchibo w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsza część centrum rozpoczęła działalność 2 grudnia zeszłego roku, a całkiem niedawno wyjechała z niego milionowa przesyłka.

Inwestycja o łącznej wartości 1,6 mld koron czeskich należy do największych w regionie i stanowi silny bodziec pobudzający rozwój regionu Karlowych Warów, który został zaliczony przez czeski rząd do obszarów dotkniętych problemami strukturalnymi. Dzięki swojej obecności w Chebie jeden z najpoważniejszych producentów kawy na świecie oraz lider czeskiego rynku sprzedaży internetowej w kategorii odzieży utworzył 348 nowych miejsc pracy. Firma Geis, która zajmuje się prowadzeniem całego centrum dystrybucyjnego na rzecz Tchibo, niedawno wprowadziła sześciodniowy tydzień pracy w systemie dwuzmianowym. Centrum dystrybucyjne zostało zrealizowane przez Panattoni Europe.

- Najlepszą wiadomością dla czeskich konsumentów jest znaczne skrócenie czasu realizacji dostaw. Na przesyłkę z Bremy musieli czekać 4-6 dni, podczas gdy dostawa z Chebu dotrze do nich w ciągu 1-3 dni. Centrum dystrybucyjne w Chebie obsługuje obecnie nie tylko rynek czeski, ale także Słowację, Polskę, Węgry, Austrię, Szwajcarię oraz południe Niemiec. Średnio wysyłamy 25 tysięcy zamówień dziennie - powiedział Dyrektor Generalny Tchibo Praga, Richard Hodul.

- Naprawdę doceniam fakt, że wiodąca sieć handlowa zdecydowała się ulokować duże centrum dystrybucyjne w Chebie, który jest nadzwyczaj dobrze skomunikowany z Niemcami. Ukończenie realizacji inwestycji dla Tchibo to duże osiągnięcie pod wieloma względami. Po zakończeniu drugiej fazy rozbudowy jest to drugi co do wielkości obiekt logistyczny w Czechach, a cała strefa przemysłowa w Chebie jest na dobrej drodze by stać się największym parkiem przemysłowym Europie Środkowej - powiedział Pavel Sovička, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe na Czechy i Słowację.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP GroupPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA