PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tradycyjni deweloperzy zmieniają strategię

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 mar 2016 14:17

Polski rynek magazynowy jest na fali. Rekordowa aktywność najemców sprzyja inwestycjom, pomimo dużych obaw o kondycję gospodarki. - Spodziewamy się, że w roku 2016 utrzymamy dynamikę rozwoju - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Renata Osiecka, dyrektor zarządzająca, Axi Immo Group.

REKLAMA

- Rok 2015 był rekordowy ze strony popytu na powierzchnie magazynowe. Spodziewamy się, że 2016 będzie rokiem podobnym i utrzyma dynamikę - tłumaczy Osiecka.

Jak dodaje, korzystnie na popyt wpływa wiele czynników, jak duża konsumpcja czy rosnący eksport. Z drugiej strony obecna sytuacja polityczna poważnie wpływa na nastroje wśród inwestorów. - Widzimy duży odpływ kapitału zagranicznego - dodaje.

Według Renaty Osieckiej, o ile 2015 rok należał do największych polskich rynków magazynowych: Poznania, Górnego Śląska i Centralnej Polski, o tyle w 2016 dużą aktywność zanotuje rynek Warszawy. - Widzimy zainteresowanie ze strony sektora produkcyjnego i e-commerce - zauważa Osiecka.

W tym roku na rynku powinny się także pojawić nowe projekty w takich lokalizacjach, jak Białystok, Kielce i Opole. - Ubiegłoroczne debiuty, jak Rzeszów, Toruń czy Bydgoszcz pokazały, że takie lokalizacje mają potencjał - komentuje.

Renata Osiecka zauważa także zmiany w strategii rozwoju największych polskich firm deweloperów. - Tradycyjni deweloperzy przechodzą w dział asset management, mniej dewelopują - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA