PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trójmiasto pełne spekulacji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 wrz 2017 07:50

Trójmiasto pełne spekulacji Jan Jakub Zombirt, dyrektor, Dział Doradztwa Strategicznego, JLL

Aż 88 proc. nowej powierzchni magazynowej w Trójmieście powstaje w sposób spekulacyjny. Jak ocenia Jan Jakub Zombirt, dyrektor, Dział Doradztwa Strategicznego, JLL, to najwyższy odsetek ze wszystkich dużych rynków magazynowych.

REKLAMA

- Obecnie na rynku trójmiejskim łączna powierzchnia magazynowa na wynajem to ponad 424 tys. mkw. W istocie jest to największy rynek lokalny poza „wielką piątką” - ocenia Zombirt.

Jak dodaje, z uwagi na peryferyjną lokalizację w Polsce, region ten jest raczej rzadko brany pod uwagę przez sieci handlowe jako obszar,  z którego można prowadzić ogólnokrajową dystrybucję. - Jego siła wynika więc w znacznej mierze z potencjału lokalnej gospodarki i obecności firm z branży morskiej lub współpracujących z nią operatorów logistycznych - komentuje.

- W następnych kwartałach nie spodziewamy się, żeby pozycja Trójmiasta miała ulec osłabieniu. Rynek Krakowa, który pod względem wielkości jest siódmy w Polsce, ma dosyć ograniczone możliwości rozwoju, ze względu na niewielką podaż odpowiednich gruntów, czy też bliskość dobrze skomunikowanego Górnego Śląska - dodaje.

Obecnie w trakcie budowy jest niemal 55 tys. mkw. nowej powierzchni, a w najbliższym czasie główni gracze na rynku rozpoczną budowę kolejnych obiektów. - Warty odnotowania jest fakt, że 88% powierzchni w budowie powstaje na zasadach spekulacyjnych (bez uprzedniego zabezpieczenia najemcy). Jest to najwyższy współczynnik spośród wszystkich regionów, który pokazuje, że firmy budujące magazyny wierzą w siłę trójmiejskiego rynku. Biorąc pod uwagę, że obecnie jedynie 4,5 proc. całej istniejącej powierzchni nie ma najemcy, ta wiara wydaje się uzasadniona - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA