PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trójmorze szansą dla rynku magazynowego

  • Autor: PAP
  • 07 lip 2017 16:53

Trójmorze szansą dla rynku magazynowego Fot. Fotolia

Współpraca w ramach inicjatywy Trójmorze powinna być skoncentrowana na wspieraniu inwestycji zwiększających konkurencyjność regionu - uważa wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Jednym z kluczowych projektów jest Via Carpatia.

REKLAMA

"Współpraca w zakresie infrastruktury transportowej w ramach inicjatywy Trójmorza nabiera realnych kształtów. Warszawski szczyt, (...) jest jasnym dowodem na to, iż ta koncepcja spotyka się z uznaniem wielu państw europejskich oraz jednego z naszych najważniejszych sojuszników" - powiedział podczas Global Forum wiceminister cytowany w w komunikacie MIB.

Honorowym gościem czwartkowego szczytu Inicjatywy Trójmorza był prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

W piątek wiceminister Szmit wziął udział w - zorganizowanym przez Polski Instytut Stosunków Międzynarodowych i Atlantic Council - Global Forum, poświęconemu inicjatywie Trójmorza w kontekście rozwoju infrastruktury transportowej w regionie.

Wiceminister podkreślił, że Polska zdaje sobie sprawę z potrzeby integracji obszaru Europy Środkowej między Bałtykiem, Adriatykiem a Morzem Czarnym, stąd inicjatywa Trójmorza zajmuje znaczące miejsce w międzynarodowych działaniach polskiego rządu. Dodał, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa dostrzega w tym formacie duży potencjał, szczególnie z uwagi na możliwości rozwoju infrastruktury i zrównoważonego transportu.

Szmit zauważył również, że uczestnicy tegorocznego szczytu państw Trójmorza, który odbył się w Warszawie oświadczyli, że współpraca w ramach inicjatywy powinna być skoncentrowana na wspieraniu inwestycji zwiększających konkurencyjność regionu. Powołał się na wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, który wskazał podczas szczytu, że współpraca ma dać Europie trzy impulsy: modernizacyjny, integracyjny i zjednoczeniowy.

Według Szmita, celem współpracy państw Trójmorza w dziedzinie infrastruktury i transportu jest skuteczny i niezawodny przepływ ludzi i towarów. A przykładem projektu, który umożliwi realizację tych celów, jest transeuropejski korytarz drogowy Via Carpatia, który zintegruje systemy transportowe państw Trójmorza.

"Via Carpatia jest jednym z kluczowych projektów infrastrukturalnych w regionie. Jego znaczenie dla rozwoju gospodarek narodowych i lokalnych społeczności podkreślają także nasi partnerzy z obszaru Trójmorza. Oczekujemy uwzględnienia całości przebiegu tej trasy w transeuropejskiej sieci bazowej podczas kolejnej modyfikacji" - podsumował wiceminister. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA