PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy firmy wchodzą do Legnickiej SSE

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lip 2015 07:59

Prawie 150 nowych miejsc pracy powstanie na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dzięki inwestycjom trzech firm, które w pierwszej połowie roku otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w tej strefie.

REKLAMA

Największe nakłady inwestycyjne zadeklarowała firma Schneider Pojemniki Transportowe, która w podstrefie Złotoryja planuje uruchomienie produkcji specjalistycznych koszy i pojemników wykonanych ze stali, przeznaczonych do transportu i magazynowania gotowych wyrobów. Koszt tej inwestycji to ponad 36 mln zł. W okolicach Złotoryi powstanie również zakład producenta masy bitumicznej - firmy Bisek-Asfalt. Inwestorzy zadeklarowani stworzenie łącznie 100 nowych miejsc pracy.

50 nowych etatów powstanie w Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka, które ma być wybudowane do końca 2019 r. na terenie podstrefy Legnickie Pole. "Powstanie tam logistyczne centrum badawczo-rozwojowe, gdzie będą testowane nowe technologie w zakresie logistyki. Dodatkowo na terenie działki inwestora powstanie Park Technologiczny z Inkubatorem Przedsiębiorczości. Inwestycja pochłonie 28 mln zł" - powiedział PAP prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Rafał Jurkowlaniec.

Strefa wraz z innymi specjalnymi strefami ekonomicznymi bierze udział w dwóch inicjatywach klastrowych, które powstały w pieszym półroczu tego roku. To Dolnośląski Klaster Edukacyjny oraz Dolnośląski Klaster Lotniczy.

LSSE jest również jednym z inicjatorów porozumienia "S3 - Droga Wielkich Możliwości", które podpisano w lutym tego roku. Zakład ono m.in. stworzenie na terenach położonych wzdłuż trasy S3 kompleksowej oferty dla inwestorów. Chodzi na przykład o budowę dróg dojazdowych do terenów przeznaczonych pod inwestycje.

Do końca roku władze LSSE chcą, aby tereny strefa powiększyła się o 650 hektarów. Do strefy miałyby być włączone tereny w Zgorzelcu i Wrocławiu oraz w gminach: Iłowa, Jawor, Męcinka, Miękinia, Radwanice i Złotoryja. Najwięcej, bo ok. 424 ha, chce przyłączyć do LSSE gmina Jawor.

Władze LSSE prowadzą obecnie rozmowy z kilkudziesięcioma firmami zainteresowanymi inwestycjami na terenie strefy. "Szacujemy, że w ciągu całego 2015 r. wydanych zostanie minimum dziesięć zezwoleń na prowadzenie działalności w strefie. Najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się z trzema firmami, które wkrótce mogą otrzymać pozwolenia na inwestycje. Są to projekty o łącznych nakładach inwestycyjnych ok. 100 mln zł, mające dać zatrudnienie co najmniej 535 osobom" - dodał Jurkowlaniec.

Od początku istnienia LSSE na jej terenie powstało ponad 11 tys. miejsc pracy. Przedsiębiorcy zainwestowali tu ponad 7 mld zł. W strukturze branżowej LSSE przeważa przemysł motoryzacyjny oraz metalowy, z wiodącym kapitałem niemieckim, którego udział wynosi 74 proc.

W innej z dolnośląskich specjalnych stref ekonomicznych - Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości - w pierwszym półroczu wydano jedynie jedno zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Otrzymała je firmy Kosikowski&Kresky, która w Lubaniu zainwestuje prawie 9 mln zł w zakład do wytwarzaniu maszyn i automatów do procesów tzw. chemii mokrej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA