PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tubądzin inwestuje w Łódzkiej SSE

  • Autor: PAP
  • 26 lis 2015 17:15

Tubądzin inwestuje w Łódzkiej SSE Fot. Fotolia

Grupa Tubądzin wybuduje w Sieradzu nową fabrykę. Zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Linia produkcyjna płytek ceramicznych ma ruszyć w 2016 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 135 mln zł.

REKLAMA

Fabryka powstanie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Sieradz.

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała liczy, że nowy zakład będzie "katalizatorem dla kolejnych inwestycji". - To wyraźny sygnał, że w Sieradzu warto inwestować - mówił na spotkaniu z mediami.

Obecny na konferencji prasowej prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński zaznaczył, że przy takich transakcjach niezwykle ważny jest klimat, który towarzyszy inwestycji. Wymienił także infrastrukturę, która powinna być już przygotowana na terenach przeznaczonych dla przedsiębiorców, a także pro-biznesowe nastawienie do inwestorów. Zwrócił uwagę, iż praktyka pokazuje, że jak pojawiają się inwestorzy, to następuje efekt kuli śnieżnej i jest większe zapotrzebowanie na nowe tereny. - Te w Sieradzu powoli się kurczą, rozmawiamy więc z prezydentem, by uwolnić kolejne obszary pod inwestycje - dodał.

W związku z budową nowego zakładu produkcyjnego Grupa Tubądzin zamierza zainwestować - do połowy 2019 roku - ponad 135 mln zł i zatrudnić przynajmniej 107 nowych pracowników. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą - budowa nowej fabryki ma się rozpocząć w styczniu przyszłego roku. Linia produkcyjna miałaby ruszyć w październiku 2016 roku.

Wśród zatrudnionych znaleźć się mają pracownicy produkcji, mechanicy, ale też informatycy i technolodzy. Tych ostatnich już teraz kształci dla firmy, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

ŁSSE zajmuje obecnie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Pod koniec października Rada Ministrów podjęła decyzję o jej powiększeniu o ponad 36,9 hektarów gruntów publicznych, ale też prywatnych. Przez 18 lat istnienia strefy wydano 282 zezwolenia, a inwestorzy zainwestowali łącznie blisko 13 mld zł. Powstało ponad 33 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA