PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tulipan Park Poznań kandydatem do zdobycia nagrody Prime Property Prize Wielkopolska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sty 2013 11:01

Tulipan Park Poznań kandydatem do zdobycia nagrody Prime Property Prize Wielkopolska

Tulipan Park Poznań to jeden z kompleksów magazynowych należących do firmy Segro. To kandydat do zdobycia statuetki Prime Property Prize Wielkopolska w kategorii "Obiekt logistyczno-magazynowy".

REKLAMA

Tulipan Park Poznań jest strategicznie usytuowany na granicy gmin Komorniki i Plewiska, na terenie 53-hektarowej działki położonej zaledwie 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 Moskwa - Berlin oraz drodze krajowej nr 5 do Wrocławia.

Docelowo inwestycja zaoferuje 250 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Obecnie istniejąca powierzchnia to 126 000 mkw. W ramach rozbudowy budynku D możliwe jest szybkie dostarczenie nowoczesnej powierzchni magazynowej 8 700 mkw. W najbliższym czasie deweloper spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę obiektu o powierzchni 32 000 mkw., dodatkowo kolejne 80 000 mkw. powierzchni biznesowej może powstać na ponad 23-hektarowym terenie.

W połowie sierpnia 2012 roku Segro oddał do użytku 12 200 mkw. w ramach drugiej fazy Tulipan Park Poznań, dla firmy FlexLink. Obiekt powstał w oparciu o indywidualną ofertę na magazyn klasy A z zaadaptowaną do potrzeb produkcyjnych firmy powierzchnią wyposażoną w suwnicę. Znajdują się w nim również biura zajmujące powierzchnię 1 700 mkw. Od momentu rozpoczęcia prac budowlanych do finalnego przekazania budynku najemcy minęło pięć miesięcy.

Również w 2012 roku umowę najmu w ramach inwestycji przedłużyła firma ArjoHuntleigh należąca do grupy Grupy Getinge, jednego z największych dostawców sprzętu medycznego na świecie. Przedłużenie kontraktu dotyczyło ponad 17 000 mkw. dotychczas wynajmowanej powierzchni magazynowej z modułem biurowo-socjalnym. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2007 roku w Komornikach pod Poznaniem, w ramach Tulipan Park Poznań, gdzie zatrudnia obecnie ponad 535 pracowników.

Do grona najemców kompleksu należą także: ArjoHuntleigh Polska; DPD Polska; ET Euroterminal S.A.; Eurocash; FlexLink; Inter Cars; KDWT; Universal Express Distribution; Vilmorin Garden, Żabka Polska

W kolejnych miesiącach Segro będzie rozwijać portfel inwestycji, który obejmuje już 700 000 mkw. powierzchni w Europie Centralnej, z czego ponad 600 000 mkw. zlokalizowanych jest w Polsce.

Konkurs Prime Property Prize Wielkopolska 2013 jest organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę portalu Propertynews.pl, organizatora Property Forum Poznań 2013. Konkurs ma za zadanie wyłonić najlepsze istniejące obiekty komercyjne, które mają największy wpływ na rynek nieruchomości w Wielkopolsce.

Nominacje przygotowano na podstawie zgłoszeń Czytelników portalu Propertynews.pl oraz prac Forum Ekspertów Nagrody.

Nagrody zostaną wręczone podczas Property Forum Poznań w dniu 19 lutego 2013 roku.

Więcej o nagrodzie i konferencji: http://www.propertynews.pl/prime-property-prize/

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA