PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ukraińcy ratunkiem dla polskiego rynku pracy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sie 2016 11:57

Ukraińcy ratunkiem dla polskiego rynku pracy Fot. Fotolia

Z roku na rok polscy pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem osób chętnych do wykonywania prostych prac. Stąd olbrzymie nadzieje pokładane są w imigrantach.

REKLAMA

Jak wynika z aktualnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Opieki Społecznej, tylko i wyłącznie w I połowie tego roku złożono aż 614 tys. oświadczeń o chęci zatrudnienia Ukraińców. Przez cały 2015 rok było ich 763 tys. rok. Dla porównania, w 2014 liczba ta wynosiła 373 tys., w 2013 - 80 tys.

Oświadczenia to podstawowy krok do zatrudnienia obcokrajowca. Przedsiębiorca musi je zgłosić w lokalnym urzędzie pracy. Następnie obcokrajowiec jest rejestrowany.

Skąd zainteresowanie Ukraińcami? Spadające bezrobocie w Polsce powoduje, że coraz trudniej znaleźć pracownika do prostych zadań. O rosnącym problemie mówi głośno m.in. branża budowlana, firmy magazynowe i logistyczne, a także hotelarze. Przyjazd obcokrajowców może być dla nich ratunkiem.

Jednocześnie zapotrzebowanie na lepiej wykształconych obcokrajowców posiadają firmy z sektora IT czy księgowości. Tu wymagana jest jednak specjalistyczna wiedza i znajomość języków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA