PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unilever inwestuje pod Poznaniem

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 sty 2017 14:18

Unilever inwestuje pod Poznaniem fot. Unilever

Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała z Unilever Polska kontrakt na rozbudowę budynku produkcyjnego przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Obie firmy będą współpracować w Polsce po raz pierwszy.

REKLAMA

Celem rozbudowy fabryki Unilever jest zwiększenie powierzchni produkcyjnej o nową halę. Projektowany budynek funkcjonalnie powiązany będzie z już istniejącymi obiektami. Konstrukcja hali będzie żelbetowa, prefabrykowana, z obudową z lekkiej płyty warstwowej. Jej powierzchnia całkowita wyniesie ponad 3000 mkw. Oprócz hali, w ramach zlecenia powstanie duży podziemny zbiornik retencyjny na wody deszczowe – będzie odbierać do 305 metrów sześciennych wody. Zmodernizowana i rozbudowana zostanie również infrastruktura techniczna zakładu.

Przez cały czas rozbudowy i modernizacji fabryki, prowadzona będzie produkcja. Wiąże się to z dodatkowymi wyzwaniami dla generalnego wykonawcy.

- To nasza kolejna inwestycja w Poznaniu, ale pierwsza w której generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo – firma znana z realizacji wymagających, niestandardowych projektów. Potrzebowaliśmy partnera, który doskonale rozumie, jak zorganizować prace w warunkach utrzymywania ciągłości produkcji, a przy tym nie obawia się niekorzystnych warunków pogodowych - powiedział Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Unilever Polska w Poznaniu.

Kontrakt realizowany jest w formule „Projektuj i buduj”, co uelastyczni realizację budowy oraz pozwoli na wprowadzanie niezbędnych zmian i usprawnień do projektu, bez konieczności wprowadzania zmian do umowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku realizacji dla branży spożywczej i wynika z ilości szczegółowych wymogów, jakie musi spełnić obiekt, w którym produkowana jest żywność. Eiffage odpowiada za projekt wykonawczy; dzięki zastosowaniu przy tym kontrakcie formuły „Projektuj i buduj” ma wpływ na kształt m.in. instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zakończenie prac nastąpi w czerwcu 2017 roku.

Poznańska fabryka Unilever produkuje szeroką gamę produktów. Historia produkcji zup płynnych rozpoczęła się w latach 2006/2007 i do dziś rozwija się bardzo dynamicznie. W tym roku na terenie Poznania firma Eiffage Polska Budownictwo zrealizowała podobne zlecenie dla Kompanii Piwowarskiej. Dotyczyło ono budowy zbiornika wód opadowych wraz z rozbudową komunikacji i infrastruktury na terenie browaru.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA