PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

United Oilfield Services zbuduje bazę logistyczno-magazynową w Łowiczu

  • Autor: PAP
  • 26 kwi 2012 12:21

Spółka United Oilfield Services (UOS), oferująca odwierty i szczelinowanie, za 35 mln zł wybuduje swoją bazę logistyczno-magazynową w Łowiczu na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Strefie.

REKLAMA

W ramach nowej inwestycji zlokalizowanej na terenie podstrefy Łowicz spółka UOS zakupiła działkę o pow. 12,4 ha, na której planowane jest wybudowanie bazy logistyczno-magazynowej z zapleczem administracyjnym - powiedział w czwartek PAP rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Według niego będzie tam magazynowany sprzęt specjalistyczny oraz świadczone będą usługi instalowania, montażu, remontów i przeglądów urządzeń sejsmicznych, wiertniczych, urządzeń używanych do badań geofizycznych, wierceń poszukiwawczych i eksploatacyjnych oraz szczelinowania hydraulicznego.

Zgodnie z zezwoleniem spółka UOS zamierza do końca 2013 roku zainwestować w ŁSSE co najmniej 35 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 120 pracowników.

UOS to polska firma serwisowa. Powstała w 2011 roku. Oferuje pełen zakres prac związanych z poszukiwaniem i udostępnianiem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej, w tym usługi dla firm posiadających koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego.

Swoje usługi firma oferuje w ramach trzech linii biznesowych: szczelinowanie hydrauliczne, wiertnictwo oraz badania geofizyczne (sejsmika). Firma bazuje na amerykańskich technologiach i doświadczeniu.

Według informacji ŁSSE założyciele i kierownictwo firmy mają wieloletnie doświadczenie branżowe uzyskane w Stanach Zjednoczonych, a nowo zatrudnieni polscy specjaliści przeszli szkolenia w USA. UOS podpisał i zrealizował swój pierwszy kontrakt na usługi geofizyczne w marcu tego roku.

W ub. tygodniu poinformowano, że Polish Enterprice Fund VI, fundusz zarządzany przez Enterprise Investors (EI), nabył za 21 mln euro pakiet mniejszościowy United Oilfield Services.

UOS zainwestuje 118 mln USD w urządzenia do szczelinowania i wykonywania odwiertów. W tej kwocie zawierają się środki pozyskane od EI. Spółka liczy na pozyskanie dodatkowych 52 mln USD w niedalekiej przyszłości.

"Spółka nie zamierza nabywać udziału w koncesjach na poszukiwanie gazu łupkowego, a jedynie świadczyć usługi dla posiadających je firm. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie z kilkoma podmiotami" - mówił wówczas dyrektor do spraw rozwoju UOS Cezary Filipowicz. Poinformował również, że pierwsze odwierty i szczelinowania UOS planuje na 2013 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA