PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Czeladzi ruszy duże centrum logistyczne i terminal przeładunkowy

  • Autor: PAP
  • 09 lut 2012 08:56

Centrum logistyczne i terminal przeładunkowy o łącznej powierzchni ponad 12,5 tys. mkw. uruchomi w kwietniu tego roku w Czeladzi (Śląskie) firma Rohlig Suus Logistics. Będzie to jeden z większych tego typu obiektów w regionie.

REKLAMA

Śląski oddział firmy zatrudnia obecnie ponad stu pracowników. Uruchamianie kolejnych usług m.in. transportu towarów w kontrolowanej temperaturze oraz przeniesienie do nowej siedziby w Czeladzi ma wzmocnić rozwój firmy.

"Po otwarciu terminala będziemy sukcesywnie powiększali zatrudnienie, głównie o kadrę magazynową. Planujemy wzrost zatrudnienia o 10-20 proc." - poinformował w środę PAP dyrektor oddziału firmy w Mysłowicach Artur Pohl.

Łączna powierzchnia inwestycji przekracza 12,5 tys. mkw., z czego 4,5 tys. mkw. to magazyn logistyczny, 4 tys. mkw. to terminal przeładunkowy. 640 m kw. zajmą biura, a 3,5 tys. m kw. to dodatkowa powierzchnia, z myślą o dalszej rozbudowie centrum.

"Prace budowlano-wykończeniowe przebiegają zgodnie z planem i są na bardzo zaawansowanym etapie" - poinformował dyrektor, zapowiadając kwietniowy termin otwarcia inwestycji. Inwestor nie ujawnia kosztów budowy.

Duże możliwości przeładunkowe nowego terminalu mają zapewnić szybką i płynną obsługę drogowych przesyłek krajowych i międzynarodowych. Przedsięwzięcie to odpowiedź na rosnący popyt na usługi przeładunkowe w regionie Śląska. Dla wielu firm jest to kluczowy region dystrybucji krajowej oraz międzynarodowej na rynki Czech, Słowacji czy Węgier.

Inwestor ma plany powiększenia potencjału przeładunkowego dla przesyłek drobnicowych (krajowych i międzynarodowych) oraz zwiększenia możliwości świadczenia usług outsourcingowych. Firma chce też zwiększyć swój udział w rynku frachtu morskiego, lotniczego i intermodalnego.

Aktualni klienci firmy zostaną przeniesieni do nowego terminalu w kwietniu. Trwają też rozmowy o pozyskaniu klientów na dodatkowe 3,5 tys. m kw.

Rohlig Suus Logistics SA należy do największych operatorów logistycznych w Polsce, z przychodami ze sprzedaży powyżej 400 mln zł rocznie. Zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem logistyką i transportem. Kluczowym produktem firmy jest fracht drogowy i magazynowanie. Spółka zatrudnia w Polsce zatrudnia ponad 700 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA