PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W dobrym miejscu i cenie. Top 5 lokalizacji magazynowych z najniższymi stawkami

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 wrz 2017 15:59

W dobrym miejscu i cenie. Top 5 lokalizacji magazynowych z najniższymi stawkami Fot. Shutterstock

Eksperci Axi Immo przygotowali ranking lokalizacji z najniższymi stawkami za wynajem powierzchni magazynowej w Polsce.

REKLAMA

Stawki czynszów za wynajem magazynu są traktowane jako jeden z kluczowych elementów decydujących o atrakcyjności danej lokalizacji dla potencjalnych klientów. W jakich lokalizacjach są najniższe przedstawiamy w naszym rankingu – mówi Anna Głowacz, ‎Head of Industrial – Leasing Agency z Axi Immo.

Miejsce 5: Wrocław (Żórawina)

Stawki czynszu za wynajem 1 mkw. powierzchni magazynowej w regionie Wrocławia kształtują się na poziomie 2,1 – 2,6 EUR/mkw./m-c, wyjątkiem jest Żórawina, gdzie można uzyskać stawkę efektywną 1,9 EUR i mniej. Tak niska stawka wynika z relatywie nieco dalszego położenia magazynów od Wrocławia. W lokalizacjach bliżej miasta tj. Bielany Wrocławskie czy Nowa Wieś średnie stawki efektywne wynoszą 2,2 – 2,3 EUR/mkw. Niskie stawki są efektem wysokiej dostępności powierzchni, która powstała w wyniku relokacji dużych najemców.

Miejsce 4: Śląsk (Sosnowiec)

Efektywne stawki czynszu za wynajem magazynu na Górnym Śląsku w I połowie 2017 utrzymywały się na poziomie 2,1 – 2,9 euro/mkw./m-c. Dolna granica tego przedziału kształtowana jest głownie za sprawą ofert z Sosnowca, gdzie deweloperzy intensywnie działają plus dostępność powierzchni gotowej od zaraz jest wyższa niż w innych subregionach.

Miejsce 3: Polska Centralna (Piotrków Trybunalski)

Piotrków Trybunalski to najtańsza lokalizacja w Centralnej Polsce. Efektywne stawki czynszów za magazyn w Piotrkowie Trybunalskim kształtują się na poziomie 2,0 - 2,1 euro/mkw./m-c. W porównaniu do Łodzi, gdzie notuje się najwyższy popyt i jednocześnie od wielu miesięcy brakuje terenów pod nowe inwestycje magazynowe, stawki czynszów w Piotrkowie Trybunalskim są niższe nawet o ponad 1 euro! Niskie stawki ofertowane są na istniejące powierzchnie, ale jeszcze bardziej konkurencyjne można uzyskać na inwestycje pre-let i BTS.

Miejsce 2: Poznań (Gądki)

Duża ilość inwestycji w regionie Poznania w ostatnich latach spowodowała spadek czynszów za wynajem powierzchni magazynowej w tej lokalizacji. W I połowie 2017 roku magazyn w regionie Poznania można było wynająć już za 1,9 euro. Najtańsze lokalizacje w regionie to Gądki i Komorniki. Duża konkurencja i uwolnienie znaczącej liczby powierzchni w perspektywie najbliższych kwartałów wpływa na spadek czynszów transakcyjnych.

Miejsce 1: Okolice Warszawy (Błonie)

Rynek okolic Warszawy ze względu na skalę inwestycji i położenie względem granic miasta jest bardzo różnorodny. Średnie stawki czynszów efektywnych poza miastem kształtują się w przedziale 1,9-2,4 eur/mkw./m-c. Z czego najniższe 1,9 euro i mniej są możliwe do uzyskania w odległości ok. 30-40 km na zachód od Warszawy tj. w Błoniu i Grodzisku Mazowieckim. Najniższe ceny są efektem niższych cen gruntów w tych okolicach oraz wysokiej aktywności deweloperskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA