PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W IV kwartale sektor magazynów zyskał najwięcej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sty 2012 11:33

W IV kwartale sektor magazynów zyskał najwięcej

W IV kwartale 2011 roku wszystkie sektory nieruchomości komercyjnych cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów, ale to sektor magazynowy zyskał najwięcej. Jego udział w łącznych obrotach na europejskim rynku inwestycyjnym w nieruchomości osiągnął poziom 9,4 proc. Stało się to za sprawą wzrostu inwestycji o 24,5 proc. - wynika z danych firmy Cushman & Wakefield.

REKLAMA

Udział sektora biurowego na europejskim rynku inwestycyjnym w nieruchomości przy wzroście inwestycji o 11 proc. wyniósł 44 proc., natomiast udział branży nieruchomości handlowych nieznacznie się zmniejszył z 33 do 32 proc. przy wzroście wolumenu obrotów o zaledwie 3 proc.

Jak podaje Cushman & Wakefield, w IV kwartale popyt na nieruchomości handlowe w Europie uznawane przez inwestorów za bezpieczne aktywa był silny, ale podaż obiektów odpowiedniego rodzaju była nadal poniżej oczekiwań. Ponadto ograniczona dostępność finansowania większych inwestycji hamowała aktywność w tym sektorze.

Jeśli chodzi o całą Europę, pod koniec ubiegłego roku Wielka Brytania znów wysunęła się na pierwsze miejsce (przed Niemcami) jako największy rynek nieruchomości handlowych. Wielka Brytania jest również największym rynkiem nieruchomości biurowych, przed Francją oraz Niemcami.

- Obserwujemy dużą nerwowość na rynkach, a niepewność co do rozwoju sytuacji może hamować aktywność inwestycyjną w bieżącym roku. Jednak niestabilność na rynkach aktywów innych kategorii oraz względny poziom stóp kapitalizacji będą czynnikami pobudzającymi popyt na najlepsze nieruchomości na rynkach uznawanych za bezpieczne - wyjaśnia Michael Rhydderch, dyrektor zespołu ds. rynków kapitałowych w Europie firmy Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA