PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W logistyce są wyniki, pora na nowe cele i inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 lis 2016 17:03

W logistyce są wyniki, pora na nowe cele i inwestycje Centrum w Sosnowcu (fot. materiały inwestora)

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. opublikowało wyniki za pierwsze trzy kwartały 2016 r. W tym okresie grupa osiągnęła 13,4 mln zł przychodów i 2,1 mln zł zysku netto. Wartość aktywów netto w ciągu 9 miesięcy wzrosła o 3,4 proc. do 68,8 mln zł.

REKLAMA

Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w pierwszych trzech kwartałach br. uzyskał 13,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (przychody ze sprzedaży i pozostałe przychody), czyli o 6,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Na poziomie wyniku operacyjnego Grupa Kapitałowa Biuro Inwestycji Kapitałowych od stycznia do września br. wypracowała 7,6 mln zł, co oznacza poprawę w ujęciu r./r. o 3,4 proc. Z kolei na poziomie wyniku netto była 2,1 mln zł na plusie, względem 6,4 mln zł w poprzednim roku.

Wartość aktywów netto na koniec września 2016 r. wyniosła 68,8 mln zł, co oznacza wzrost o 2,2 mln zł w porównaniu do końca minionego roku. - Wzrost ten jest spowodowany dodatnim wynikiem na bieżącej działalności Grupy – powiedział Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

W III kwartale 2016 r. spółka z Grupy Kapitałowej uzyskała pozwolenie na budowę, co umożliwia jej rozpoczęcie realizacji inwestycji rozbudowy Centrum Logistycznego w Sosnowcu.

- Finansowanie realizacji inwestycji mamy zapewnione dzięki pozyskaniu 20,34 mln zł brutto ze sprzedaży akcji w ramach oferty publicznej – dodał Mirosław Koszany.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA