PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W starym oddziale było za ciasno. Raben zainwestował, Panattoni wybudowało magazyny szyte na miarę

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 09 kwi 2018 14:14

W starym oddziale było za ciasno. Raben zainwestował, Panattoni wybudowało magazyny szyte na miarę mat. pras.

Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończył budowę dwóch obiektów magazynowych o łącznej powierzchni ok. 42,5 tys. mkw. dla firmy Raben Logistics Polska. Nowy odział logistyka powstał w ramach Panattoni Park Grodzisk III i jest dostosowany do przechowywania ok. 50 tys. palet. Placówka zatrudnia ponad 300 osób i jest w stanie obsłużyć ponad 85 tys. przesyłek dziennie. Oficjalne otwarcie nowego oddziału Raben Logistics Polska odbyło się 6 kwietnia br.

REKLAMA

Raben Logistics Polska inwestuje w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, jak również w hale magazynowe spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości. Dlatego właśnie, z myślą o klientach i pracownikach, została podjęta decyzja o wybudowaniu nowych magazynów w Chlebni i przeniesieniu tam oddziału z Grodziska Mazowieckiego.

- W starym oddziale w Grodzisku Mazowieckim było nam już trochę ciasno – wyjaśnia Jolanta Sawińska, dyrektor regionu, Raben Logistics Polska.– Ze względu na rozwój naszych klientów, a co za tym idzie wzrost zarówno wolumenów jak i oczekiwań naszych usługobiorców, zdecydowaliśmy się na przeniesienie do większej i nowocześniejszej lokalizacji. Warto tu zaznaczyć, że na terenie gminy działamy już ponad 20 lat. Między innymi dzięki postawie Burmistrza i lokalnych władz, którzy zapewniają w Grodzisku Mazowieckim przyjazny biznesowi klimat inwestycyjny.

Nowy oddział w Chlebni to dwa odrębne obiekty magazynowe: tzw. magazyn niski przeładunkowy (cross-dock) o powierzchni ok. 8 tys. mkw., oraz magazyn wysokiego składu o powierzchni 34 tys. mkw., będący w stanie pomieścić ok. 50 tys. palet. Inwestycja została zrealizowana przez Panattoni Europe.

- Trzy szyte na miarę budynki, w tym jeden cross-dock o łącznej powierzchni ponad 42,5 tys. m kw. to najnowsza realizacja Panattoni Europe dla Raben Logistics Polska. Powstały one w ramach jednej z najbardziej strategicznych lokalizacjach – w Panattoni Park Grodzisk III. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu węzła Grodzisk Mazowiecki autostrady A2 oraz przy planowanej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Jest to kluczowe miejsce dla klientów koncentrujących się na logistycznej obsłudze zarówno rynku warszawskiego, jak i krajowego. Dlatego cieszę się, że mogliśmy zaproponować naszemu wieloletniemu klientowi tak dogodną lokalizację – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe.

Codziennie obiekt jest w stanie obsłużyć ponad 4 tys. przesyłek i przyjąć, wyładować oraz załadować ok. 265 samochodów. Dodatkowo w nowej lokalizacji mieści się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 2,6 tys. mkw. oraz parking wyposażony w 214 miejsc dla samochodów osobowych i 65 miejsc dla pojazdów ciężarowych. Łączne zatrudnienie w Chlebni to obecnie 315 osób w biurze i magazynie, oddział współpracuje z 60 przewoźnikami, którzy zatrudniają 279 kierowców.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA