PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waimea Logistic Park Bydgoszcz przed otwarciem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 cze 2017 16:44

Waimea Logistic Park Bydgoszcz przed otwarciem Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Dobiega końca budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Na połowę czerwca zaplanowano oddanie do użytkowania najemcom. Pierwsza hala została skomercjalizowana w 60 procentach.

REKLAMA

Na działce o powierzchni 6 hektarów realizowana jest budowa dwóch hal w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. W połowie czerwca zostanie oddana do użytkowania hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 mkw., która oferuje magazyny oraz biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Ponad 60 procent powierzchni w pierwszej hali SBU zostało wynajęte.

Najemcami są takie firmy jak Sutura Med specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG  lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce. Inwestor finalizuje negocjacje na wynajem pozostałej powierzchni w hali SBU. Minimalne moduły magazynowe można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. Inwestorem jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding.

– Decydując się na realizację parku logistycznego w Bydgoszczy analizowaliśmy dokładnie lokalizację oraz zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w mieście. Z naszych obserwacji wynikało, że w dynamicznie rozwijającym się mieście Bydgoszcz brakuje wysokiej jakości hal produkcyjnych. Braliśmy pod uwagę także zapotrzebowanie różnych najemców, poszukujących magazynów klasycznych czy hal produkcyjnych. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy również dynamiczny rozwój małych przedsiębiorstw, które w początkowej fazie funkcjonowania potrzebują mniejszych biur z dostępem do małych powierzchni magazynowych. Budowane przez naszą spółkę Waimea Holding. powierzchnie przemysłowe zapewniają firmom doskonały rozwój, podnoszą jakość i kulturę pracy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie bydgoskiego rynku powstaje Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Niezaprzeczalnym atutem Bydgoszczy jest także duża liczba ludności w wieku produkcyjnym oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników i cenionych ośrodków akademickich – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA