PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waimea postawi na nisze

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 wrz 2015 09:35

Waimea postawi na nisze North-West Logistic Park w Szczecinie

Grupa Waimea planuje dużą ekspansję w 2015 roku oraz realizację kolejnych projektów logistycznych i terminali multimodalnych. Ambitne plany firmy wiążą się ze strategią unikania konkurencji z największymi deweloperami.

REKLAMA

Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie realizacji obiektów logistycznych o łącznej powierzchni ponad 120 000 mkw. Projekty magazynowe, multimodalne – nowoczesne terminale cargo, spełniające najwyższe światowe standardy będą oferowane pod wynajem potencjalnym klientom.

Jak tłumaczy prezes firmy, Andrzej Rosiński, celem są lokalizacje niszowe. To m.in. terminale cargo przy lotniskach lub portal lotniczych, a także interesujące lokalizacje pod projekty logistyczne, które do tej pory nie zostały odpowiednio zagospodarowane.

Waimea od 2010 roku realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. W ciągu ostatnich trzech lat wybudowała ponad 85 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej, produkcyjnej i biurowej.

Utworzona w 2014 roku Spółka Waimea Holding S.A. poprzez spółki celowe rozpoczęła ekspansję i zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych. W strategii rozwoju Grupy Waimea jest dostarczanie dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb kontrahentów wielofunkcyjnych obiektów magazynowych, przemysłowych oraz biurowych, w tym inwestycji build-to-suit (BTS) - budowanych na zamówienie indywidualnych klientów.

W 2015 roku planuje wybudować i oddać do użytkowania kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do dyspozycji najemców. Finansowanie wszystkich inwestycji zapewnione jest z kapitału Grupy Waimea, obligacji korporacyjnych oraz kredytów bankowych.

Obecnie firma prowadzi następujące projekty: North-West Logistic Park oraz North-West Logistic Park 1 w Szczecinie, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Cargo Terminal w Rzeszowie. Celem Grupy jest budowa na wynajem profesjonalnych obiektów zgodnie z innowacyjnymi rozwiązaniami , również w nietypowych lokalizacjach. Inwestycje lokowane są w obszarach o największym potencjale rozwoju, a dotychczas omijanych przez inwestorów.

W planach rozwoju Grupy Waimea są także realizacje obiektów deweloperskich na terenie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA