PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waimea postawiła na nowe lokalizacje. Z jakim skutkiem?

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 gru 2016 13:01

Waimea postawiła na nowe lokalizacje. Z jakim skutkiem? Waimea Holding

Rok 2016 był kolejnym rekordowym rokiem na polskim rynku logistycznym. Wysoki popyt i niski poziom pustostanów spowodowały, że coraz większym zainteresowaniem cieszyły się nowe lokalizacje, czego przykładem jest Szczecin, Rzeszów oraz Bydgoszcz. - W tych miastach z sukcesem realizujemy nasze inwestycje - podsumowuje Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding.

REKLAMA

W 2016 r. Waimea Holding wybudował, otworzył i wynajął pierwszy etap Waimea Logistic Park Korczowa. Jak mówi Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding, rozmowy prowadzone z kolejnymi najemcami potwierdzają duże zainteresowanie tą lokalizacją. - Nasza podkarpacka inwestycja, przy autostradzie A4, na trasie głównego europejskiego korytarza tranzytowego relacji wschód-zachód, to najlepszy dowód, jak dynamicznie rozwija się polska branża logistyczna i jakie ma przed sobą wyjątkowo dobre perspektywy.

W roku 2016 Waimea Holding rozpoczął też budowę inwestycji w Bydgoszczy oraz w Rzeszowie.

- W Bydgoszczy realizujemy budowę parku logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz na 18 hektarowej działce. Będzie to centrum produkcyjno-magazynowe i logistyczne o powierzchni zabudowy ok. 90 tys. mkw. W Rzeszowie budujemy nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o łącznej powierzchni 6,8 tys. mkw. Powstaje on na działce o powierzchni ok. 2 ha położonej na terenie przylegającym do Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka będzie miejscem, które zapewni kompleksową i profesjonalną obsługę frachtu lotniczego w oparciu o najwyższe standardy. Ważnym etapem dla inwestycji w Rzeszowie było podpisanie listu intencyjnego z zarządem Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” w sprawie obsługi terminala cargo - mówi prezes Rosiński.

Za największy sukces mijającego roku Andrzej Rosiński uważa jednak inwestycję w Szczecinie. - Odnieśliśmy naprawdę wielki sukces, na rok przed planowanym zakończeniem budowy North-West Logistic Park w Szczecinie, kompleks o powierzchni 77 tys. mkw., 7 nowoczesnych hal, wynajęliśmy w 100 procentach. Projekt ten okazał się także doskonałym produktem inwestycyjnym. Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne North-West Logistic Park, 4 hale o powierzchni 64 tys. mkw., zostało zakupione w październiku 2016 roku przez amerykańskiego inwestora wyspecjalizowanego w inwestowaniu w nieruchomości magazynowe - Exeter Property Group. North-West Logistic Park oferując powierzchnie magazynowe i produkcyjne wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne od początku powstania cieszyło się bardzo dużym uznaniem na rynku -ocenia Andrzej Rosiński.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA