PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waimea rusza z inwestycją przy rzeszowskim lotnisku

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 wrz 2015 12:19

Waimea rusza z inwestycją przy rzeszowskim lotnisku Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie budowy Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Terminal multimodalny będzie stanowił integralną część infrastruktury Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

REKLAMA

Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o powierzchni  5 310  mkw. powstanie na 2-hektarowej działce położonej w zakresie terytorialnym międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ważnym atutem projektu jest lokalizacja przy drodze dojazdowej do podrzeszowskiego lotniska w Jasionce nr. 869, która do końca 2015 roku ma zostać rozbudowana tak, że będzie biegła równolegle do A4 i połączy Węzeł Rzeszów Zachód i Węzeł Jasionka, umożliwiając łatwiejszy i bezkolizyjny dojazd z A4 i S19 do lotniska.

Multimodalny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku. Usługi na terminalu wykonywane w oparciu o najwyższe standardy uwzględnią indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego. Zakres usług będzie obejmował pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych - DGR, przesyłek wartościowych – VAL, przesyłek łatwopsujących się - PER  oraz o nietypowych gabarytach. Magazyn cargo wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek, zaoferuje wysokiej jakości obsługę przesyłek lotniczych, w przyszłości także z przeładunkiem na transport kolejowy.Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych.

W budynku będą funkcjonowały także wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów, agencji celnych i urzędów celnych.

Inwestycja wpisuje się w program aktywizacji terenów około lotniskowych i rozszerzenia usług na lotnisku w Rzeszowie. Na przełomie roku zostanie wybrany generalny wykonawca inwestycji i rozpocznie się budowa terminala, którego otwarcie zaplanowano na przełomie II i III kwartału 2016 roku. Inwestor rozpoczyna rozmowy z Zarządem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w zakresie zapewnienia obsługi naziemnej Waimea Cargo Terminal. Finansowanie inwestycji zapewnione będzie z kapitału Grupy Waimea, obligacji korporacyjnych oraz kredytów bankowych. Projekt wykonała pracownia architektoniczna AD ARCH Studio.

Spółka Waimea Holding S.A. realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie kompleksów logistycznych, obiektów typu cargo oraz BTS a także terminali multimodalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA