PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waimea rusza z inwestycją przy rzeszowskim lotnisku

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 wrz 2015 12:19

Waimea rusza z inwestycją przy rzeszowskim lotnisku Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie budowy Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Terminal multimodalny będzie stanowił integralną część infrastruktury Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

REKLAMA

Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o powierzchni  5 310  mkw. powstanie na 2-hektarowej działce położonej w zakresie terytorialnym międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ważnym atutem projektu jest lokalizacja przy drodze dojazdowej do podrzeszowskiego lotniska w Jasionce nr. 869, która do końca 2015 roku ma zostać rozbudowana tak, że będzie biegła równolegle do A4 i połączy Węzeł Rzeszów Zachód i Węzeł Jasionka, umożliwiając łatwiejszy i bezkolizyjny dojazd z A4 i S19 do lotniska.

Multimodalny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku. Usługi na terminalu wykonywane w oparciu o najwyższe standardy uwzględnią indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego. Zakres usług będzie obejmował pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych - DGR, przesyłek wartościowych – VAL, przesyłek łatwopsujących się - PER  oraz o nietypowych gabarytach. Magazyn cargo wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek, zaoferuje wysokiej jakości obsługę przesyłek lotniczych, w przyszłości także z przeładunkiem na transport kolejowy.Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych.

W budynku będą funkcjonowały także wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów, agencji celnych i urzędów celnych.

Inwestycja wpisuje się w program aktywizacji terenów około lotniskowych i rozszerzenia usług na lotnisku w Rzeszowie. Na przełomie roku zostanie wybrany generalny wykonawca inwestycji i rozpocznie się budowa terminala, którego otwarcie zaplanowano na przełomie II i III kwartału 2016 roku. Inwestor rozpoczyna rozmowy z Zarządem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w zakresie zapewnienia obsługi naziemnej Waimea Cargo Terminal. Finansowanie inwestycji zapewnione będzie z kapitału Grupy Waimea, obligacji korporacyjnych oraz kredytów bankowych. Projekt wykonała pracownia architektoniczna AD ARCH Studio.

Spółka Waimea Holding S.A. realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie kompleksów logistycznych, obiektów typu cargo oraz BTS a także terminali multimodalnych.

 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA