PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waimea stawia na północ

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lip 2017 09:44

Waimea stawia na północ Waimea Bydgoszcz

W czerwcu rozpoczęła się budowa hali H w ramach kompleksu North West Logistic Park 2 w Szczecinie. To już czwarta hala realizowana w 2017 r. w ramach Grupy Kapitałowej Waimea Holding i jedenasta hala realizowana od początku działalności spółki na rynku logistycznym.

REKLAMA

Budowa hali H na terenie kompleksu North-West Logistic Park 2 przy ulicy Kniewskiej w Szczecinie rozpoczęła się pod koniec czerwca. Najemcą hali została firma KK Wind Solution, która posiada ponad dziesięcioletnie doświadczeniem w branży systemów sterujących dla farm wiatrowych. Firma jest częścią duńskiego koncernu, działającego w obszarze produkcji elektronicznych systemów sterowania i kontroli rozdzielnic elektroenergetycznych, głównie dla sektora energii odnawialnej.

KK Wind Solution rozwija się niezwykle dynamicznie, w parku logistyczno-produkcyjnym North-West Logistic Park na powierzchni 6 tys. mkw. swoją działalność prowadzi od 2014 roku. Powierzchnia najmu hali H wynosi 2,5 tys. mkw., oddanie do użytkowania zaplanowano na początek IV kwartału 2017 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko-Inwest.

Na początku kwietnia br. w oddanej do użytkowania hali G rozpoczęła działalność firma Mycs, niemiecki producent i dystrybutor wysokiej jakości mebli modułowych. Dogodne położenie North-West Logistic Park 2 w Szczecinie przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do infrastruktury transportowej, sieci europejskich autostrad, dróg ekspresowych i sieci kolejowych, a przede wszystkim sąsiedztwo Skandynawii i Niemiec zdecydowały o wyborze tej lokalizacji dla wielu firm na centra logistyczne i produkcyjne. Niewątpliwym atutem tego regionu jest poprawiająca się infrastruktura drogowa, dostępność bardzo dobrze przygotowanej i wykwalifikowanej kadry ze znajomością języków obcych.

– Rynek powierzchni magazynowo-produkcyjnych w województwie zachodniopomorskim to nadal rynek mocno nienasycony. Obserwujemy duże zainteresowanie powierzchniami logistycznymi i wzrastającą aktywność inwestorów z krajów skandynawskich i niemieckich. Doceniamy dobry klimat inwestycyjny, który wytworzył się ze strony władz samorządowych. Jest to dla nas niezwykle istotne przy planowaniu kolejnych inwestycji w województwie zachodniopomorskim – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA