PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa najtańszą stolicą w Europie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 cze 2016 12:26

Warszawa najtańszą stolicą w Europie Warszawa

Według aktualnego raportu CBRE, średnia stawka za mkw. powierzchni magazynowej w Warszawie wynosi 4,86 dolara za mkw. To daje naszej stolicy zaledwie 57 miejsce na 68 badanych lokalizacji świata.

REKLAMA

Do najdroższych lokalizacji na świecie należy Hong Kong (28,94 dolara za stopę kwadratową), Tokio i Londyn (po około 16,5 dolara). Na liście najbardziej kosztownych miejsc pod projekty magazynowe leżą przede wszystkim miasta z Azji Wschodniej i Australii. Wśród pierwszej "10" jest ich aż 6. Pozostałe lokaty zajmują miasta z Europy - Sztokholm, Manchester, Leeds i Monachium.

Co ciekawe, najdroższą lokalizacją w USA jest Los Angeles. Ze stawką 8,04 dolara pozwoliło to na zajęcie 12 lokacji na świecie. 

Porównując najważniejsze miasta Europy Centralnej, Warszawa wypada dość blado. Najwyższą pozycję zajmuje Budapeszt (5,47 dolara, 45 lokata), a następnie Praga (5,29 dolara, 48 lokata). Zdecydowanie wyższej wypada Moskwa (6,58 dolara, 27 lokata). 

Warszawa znalazła się wśród takich miast, jak Shenyang w Chinach (5,01 dolara), Filadelfia w USA (4,9 dolara), Sao Paolo w Brazylii (4,79 dolara) czy Wuxi w Chinach (4,78 dolara). W stolicy Polski za mkw. magazynu trzeba zapłacić średnio 4,86 dolara. 

Za Warszawą, jeśli chodzi o Europę, gorzej wypada tylko Antwerpia (4,66 dolara). W Polsce jest drożej niż np. w Toronto, Chicago czy Dallas. Najniższą, 68 lokatę, zajmuje Atlanta (3,13 dolara za stopę kwadratową).

Według danych CBRE, w porównaniu do 2014 roku, czynsze w Warszawie liczone w dolarach w 2015 roku spadły prawie o 10 proc. Wynika to z osłabienia euro. Dla porównania, średnia stawka w euro za mkw. wynosi 4. Dokładnie tyle samo, co w 2014 roku. To wynik tylko minimalnie lepszy niż w Antwerpii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA