PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawska alternatywa dla magazynu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 mar 2016 13:07

Warszawska alternatywa dla magazynu Prologis Park Żerań

Projekty typu data centers nie są z pewnością powodem, dla którego deweloperzy budują magazyny. Firma 3S zamierza jednak wykorzystać warszawski magazyn pod taką inwestycję. Jak dowiedział się Propertynews.pl, operator wybrał Prologis Park Żerań.

REKLAMA

Prologis Park Warsaw II-Żerań to centrum dystrybucyjne złożone z trzech budynków o łącznej powierzchni 39,8 tys. mkw. Jego właściciel, jeden z największych polskich deweloperów, Prologis, wykorzystała już część powierzchni pod potrzeby data center firmy T-Mobile. Jeszcze w tym roku do obiektu wejdzie nowy najemca.

Grupa 3S wynajmie łącznie 1,25 tys. mkw. powierzchni kolokacyjnej oraz 300 mkw. powierzchni biurowej z możliwością powiększenia. Projekt zbudowany zostanie w standardzie Tier III - podobnie jak katowickie obiekty operatora. Warszawskie data center świadczyć będzie wszystkie usługi z portfela 3S.

Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Agnieszka Włoszczyna, kierownik działu PR w firmie 3S, wybór inwestycji Prologis nie był przypadkowy. Obiekt położony jest w miejscu spełniającym rygorystyczne wymogi stawiane nowoczesnym centrom danych (m.in. dostęp do kilku dróg dojazdowych, położenie poza terenami zalewowymi) oraz w bliskiej odległości od centrum stolicy (gdzie znajdują się główne węzły telekomunikacyjne), co jest warunkiem kluczowym dla wielu potencjalnych klientów. Dodatkowo możliwa jest jego adaptacja pod duże wymagania stawiane przez standard Tier III.

Prologis Park Warsaw nie był jedyną rozpatrywaną przez 3S lokalizacją. Początkowo analizowano kilkadziesiąt różnych miejsc. Firma 3S w odróżnieniu od dotychczasowych projektów na terenie Katowic nie zdecydowała się także na realizację zupełnie nowego budynku. Barierą okazały się olbrzymie koszty związane z zakupem działki w Warszawie a także jej dostosowaniem pod potrzeby data center.

Inwestycja będzie składała się z czterech niezależnych części, otwieranych stopniowo w II połowie 2016 roku. W tym momencie 3S prowadzi wybór wykonawcy inwestycji. Umowa najmu powierzchni została podpisana na 15 lat.

Kompleks Prologis Prologis Park Warsaw położony jest w przemysłowej części dzielnicy Praga, około 1 kilometr od drogi S8 łączącej północ i południe kraju (Gdańsk-Kraków), 10 kilometrów od autostrady A2 oraz drogi DK92 prowadzącej ze wschodu na zachód Polski (Poznań-Biała Podlaska), co umożliwia efektywną logistykę na terenie całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA