PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warta 265 mln zł inwestycja spółki Jysk za mało innowacyjna na unijną dotację?

  • Autor: Puls Biznesu/Propertynews.pl
  • 28 lut 2012 12:48

Warta 265 mln zł inwestycja spółki Jysk za mało innowacyjna na unijną dotację?

Mogą pojawić się problemy z unijną dotacją, którą duńska firma Jysk otrzymała na rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Radomsku. Jak podaje Puls Biznesu od 2010 roku do Komisji Europejskiej zostało skierowanych pięć projektów o wartości przekraczającej 50 mln euro, ale żaden z nich nie doczekał się jeszcze akceptacji. Jeden z nich dotyczy właśnie inwestycji Jysk.

REKLAMA

Dotacja została przyznana w ramach umowy z Ministerstwem Gospodarki. Koszt inwestycji wyniósł 265 mln zł, z czego 94,3 mln zł pokryła UE. - Współpraca z ministerstwem na etapie realizacji przedsięwzięcia przebiegała bardzo sprawnie. Do tej pory nie wpłynęło do nas żadne pismo kwestionujące zasadność przyznania dotacji - mówi Piotr Padalak, szef firmy Jysk w Polsce.

Na stronach ministerstwa czytamy, że w przypadku projektu firmy Jysk sp. z o. o. pod nazwą "Europejskie centrum usług wspólnych - inteligentne systemy logistyczne" nie zostały zgłoszone zastrzeżenia w zakresie finansowej realizacji projektu.

„Zastrzeżenia co do wsparcia przedsięwzięcia firmy Jysk sp. z o.o. ze środków UE dotyczyły niewystarczającej innowacyjności oraz braku wystąpienia tzw. "efektu zachęty", który musi być wykazany w wypadku udzielania przedsiębiorcom pomocy publicznej. Żaden z przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego nie formułował innej opinii wobec projektu firmy Jysk sp. z o.o. - czytamy dalej."

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA