PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

We wrześniu ruszy pierwszy zakład w podstrefie Białystok SSSE

  • Autor: PAP
  • 23 sie 2012 19:06

12 września zostanie otwarty pierwszy zakład w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) - poinformował w czwartek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. To zakład poligraficznej firmy Masterpress z Olsztyna.

REKLAMA

W październiku z produkcją ma też ruszyć drugi inwestor, białostocka firma Bianor.

Masterpress podawał wcześniej, że w zakładzie poligraficznym pracę ma znaleźć około 10 osób. Wartość inwestycji, to ok. 20 mln zł. Firma chce rozwijać swoją działalność w podstrefie. Otrzymała w 2011 r. zgodę na zainwestowanie kolejnych 5 mln zł i zatrudnienie następnych pięciu osób.

Bianor ma produkować w podstrefie obudowy z tworzyw sztucznych na potrzeby sprzętu AGD. Władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podawały wcześniej, że firma chce zatrudnić 150 osób i zainwestować ok. 25 mln zł.

Miasto Białystok tymczasem prowadzi kolejny przetarg na sprzedaż działek w białostockiej podstrefie. Na sprzedaż 24 września wystawiono 5,3 ha. Z powodu braku wcześniejszego zainteresowania tym gruntem, teraz cena jest o 20 proc. niższa - poinformował w czwartek prezydent. Cena wywoławcza to 7 mln 499 tys. zł.

Truskolaski powiedział, że jeżeli ta działka znajdzie nabywców, to w podstrefie do sprzedaży zostaną jeszcze tylko dwie inne o powierzchni ok. 6,7 ha i ok. 2 ha. Prezydent zaznaczył, że władze rozważają, czy podzielić je na mniejsze o powierzchni ok. 1-0,5 ha, bo o takie pytali przedsiębiorcy. Decyzji jeszcze nie ma. Cała podstrefa Białystok ma około 30 ha.

Suwalska SSE obchodziła w 2011 r. 15-lecie. Powstało w niej 5,7 tys. miejsc pracy w blisko 70 zakładach. Wartość poniesionych przez przedsiębiorców inwestycji to 1,6 mld zł.

Pod koniec lipca SSSE wydała szóste w br. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Firma NORD-OST Karton sp. z o.o. z Gołdapi produkująca papier i tekturę ma zainwestować minimum 1,4 mln zł i zatrudnić ok. 10 osób do końca 2014 r.

SSSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. Podstrefa Białystok powstała pod koniec 2008 roku. Trwają przygotowania do powołania podstrefy w Łomży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA