PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Większe przychody, mniejsze zadłużenie. BIK idzie w górę

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 29 lis 2017 09:59

Większe przychody, mniejsze zadłużenie. BIK idzie w górę BIK Kraków III (mat.pras.)

Biuro Inwestycji Kapitałowych w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. osiągnął ponad 13,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 4,5 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Zarząd spółki zapewnia, że aktualnie realizowane i nowe projekty zapewnią dalszy wzrost skali działania.

REKLAMA

Na uwagę zasługuje fakt, że grupa oprócz tego że wypracowała zysk netto o 16,7 proc. większy względem analogicznego okresu poprzedniego roku, tj. 2,5 mln zł, to jednocześnie obniżyła zadłużenie do poziomu 55 proc. wartości nieruchomości inwestycyjnych z 59 proc. na koniec ubiegłego roku. W ciągu dziewięciu miesięcy br. Biuro Inwestycji Kapitałowych zwiększyła wartość aktywów netto (kapitałów własnych) o 2,5 proc. do 92,4 mln zł na koniec września br. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych zwiększyła się w tym okresie o 1,2 proc. do 186,8 mln zł.

- Osiągnięte wyniki są zgodne z założeniami. Oczekujemy jednocześnie dalszego, systematycznego i dynamicznego wzrostu skali działania, w związku z realizacją obecnych i przygotowywanych projektów. Będziemy jednak przede wszystkim w dalszym ciągu kłaść silny nacisk na bezpieczne finansowanie realizowanych projektów, aby zachować właściwe proporcje kapitału dłużnego w stosunku do wartości aktywów grupy - powiedział Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

- W Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu jesteśmy w trakcie budowy hali o powierzchni 11,5 tys. mkw. Dysponujemy też pozwoleniem na budowę drugiego obiektu o powierzchni 13,5 tys. mkw., którego realizacja zaplanowana jest w roku 2018. Posiadamy również pozwolenie na budowę centrum logistycznego Kraków III zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrady A4 w Szarowie. Realizacja inwestycji w Sosnowcu i Krakowie zapewni wzrost powierzchni magazynowej BIK łącznie o blisko 80 proc. – dodał Mirosław Koszany.

- Z kolei w ramach segmentu handlowego jesteśmy w trakcie realizacji parku handlowego w Radomiu, który dostarczy 5,2 tys. mkw. powierzchni. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę marca przyszłego roku. Realizacja tej inwestycji zapewni wzrost powierzchni handlowej zarządzanej przez BIK o około 75 proc. – stwierdził prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Obecnie w portfelu spółki jest w pełni wynajęty Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej o powierzchni najmu prawie 7 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA