PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Większe przychody, udane transakcje - OT Logistic na fali

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 25 wrz 2017 08:51

Większe przychody, udane transakcje - OT Logistic na fali OT Logistics

OT Logistics ma za sobą udane półrocze. Grupa wypracowała w pierwszym półroczu 2017 r. 433,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

REKLAMA

Zysk operacyjny wyniósł 7,2 mln zł, a wynik EBITDA wzrósł o ponad 11 proc. w ujęciu rocznym do 34,1 mln zł. Grupa zanotowała stratę netto na poziomie 4,3 mln zł.

W I półroczu 2017 roku Grupa Kapitałowa OT Logistics wypracowała dodatnie przepływy pieniężne
z działalności operacyjnej w wysokości 14,3 mln zł, co świadczy o kontynuowaniu pożądanego kierunku rozwoju. Pozytywny wpływ na przychody w omawianym okresie miała zmiana struktury organizacji, będąca następstwem wcześniejszych akwizycji. Skonsolidowane zostały wyniki spółek: Sealand Logistics, C.Hartwig Adria, OT Nieruchomości oraz STK (wraz z podmiotami zależnymi) i Kolei Bałtyckiej. Ujemny wpływ na zaraportowane wyniki I półrocza miały nakłady poniesione w związku z  koniecznością dostosowania działalności nowych firm do oferty Grupy i włączenia ich w realizowany w Grupie proces logistyczny. Na ostatecznym wyniku negatywnie odbiły się także różnice kursowe, co było efektem umocnienia się polskiej waluty.

W związku z poszerzeniem organizacji o nowe spółki, zmianie uległa również struktura przychodów w  podziale na segmenty. Na koniec półrocza w skład Grupy Kapitałowej OT Logistics wchodziło 28 spółek. Największy udział w strukturze całkowitych przychodów Grupy miały usługi spedycji: 56 proc., przewozy i  usługi transportowe odpowiadały za 34 proc. przychodów, a usługi portowe za 8 proc. Pozostała działalność przyniosła 1 proc. przychodów.

- Spodziewamy się, że po słabszych poprzednich latach koniunktura na rynku logistyki w Europie Środkowej i Wschodniej – gdzie głównie operuje Grupa Kapitałowa OT Logistics – zacznie się poprawiać. Rozbudowujemy w naszych portach infrastrukturę, która pozwoli nam na zwiększenie przeładunków towarów agro. Dostosowujemy też inne segmenty naszej działalności do transportu tego typu towarów. Z dużą satysfakcją przyjąłem informacje, że udało nam się objąć kolejny pakiet akcji chorwackiego operatora portu Luka Rijeka oraz uzyskać kontrolę operacyjną nad portem. To kolejny element realizacji naszej strategii – mówi Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics.

7 września, OT Logistics sfinalizowała zakup dodatkowych prawie 12 proc. udziałów w chorwackim porcie Luka Rijeka, co oznacza, że obecnie OT Logistics posiada 32,56 proc. udziałów. Zawarto również porozumienie z akcjonariuszami Luka Rijeka – funduszami emerytalnymi Allianz ZB d.o.o. oraz ERSTE d.o.o. – umożliwiające przejęcie kontroli operacyjnej nad portem. Strony umowy mają w sumie 56,56 proc. udziałów w operatorze portowym. Spółka planuje wezwanie na pozostałe akcje chorwackiego portu.

W I półroczu 2017 roku Grupa Kapitałowa OT Logistics, w związku z brakiem postępów w rozmowach dotyczących nabycia udziałów w czarnogórskich spółkach Luka Bar AD BAR i AD Montecargo, zakończyła proces akwizycyjny dotyczących tych spółek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA