PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Większy ruch w portach Szczecin-Świnoujście

  • Autor: PAP
  • 16 wrz 2016 17:44

Większy ruch w portach Szczecin-Świnoujście fot. Fotolia

Porty w Szczecinie i Świnoujściu w ciągu 8 miesięcy roku br. przeładowały o 3,3 proc. więcej towarów niż w analogicznym okresie 2015 r., mimo mniejszych przeładunków węgla i rudy - poinformowały w piątek służby prasowe Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

REKLAMA

- Od początku roku odnotowujemy wzrost przeładunków, który obecnie wynosi ponad 15,5 mln ton towarów - powiedziała PAP Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu.

- W okresie od stycznia do sierpnia odnotowaliśmy najwyższy bo blisko 17-proc. wzrost przeładunku paliwa. Ta statystyka związana jest z uruchomieniem regularnych, comiesięcznych dostaw LNG do gazoportu w Świnoujściu - wyjaśniła.

Porty odnotowały również 11-proc. wzrost przeładunku zbóż. "Za ten wynik odpowiada uruchomienie nowego terminala zbożowego w Szczecinie. Elewator +Ewa+ wznowił swoją działalność, co przekłada się na nasze statystyki. Dodatkowo odnotowaliśmy większe przeładunki u naszych dotychczasowych operatorów zbożowych zarówno w szczecińskim, jak i świnoujskim porcie" - dodała Woźniak-Lewandowska.

Odnotowano również wzrost o 11,2 proc. przeładunku drobnicy promowej.

 

- W sierpniu zmniejszyły się nasze przeładunki kontenerowe, ze względu na zamknięcie dwóch linii. Pomimo trudnej sytuacji na rynku odnotowaliśmy blisko 2-proc. wzrost w porównaniu z wynikami za podobny okres w ubiegłym roku - zaznaczyła.

- Nasze prognozy są optymistyczne, szacujemy, że w tym roku porty w Szczecinie i Świnoujściu przekroczą wartość 23 mln ton - dodaje.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zarządza dwoma portami - w Szczecinie i Świnoujściu.

W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe - suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe towarów rolno-spożywczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA