PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Większy ruch w portach Szczecin-Świnoujście

  • Autor: PAP
  • 16 wrz 2016 17:44

Większy ruch w portach Szczecin-Świnoujście fot. Fotolia

Porty w Szczecinie i Świnoujściu w ciągu 8 miesięcy roku br. przeładowały o 3,3 proc. więcej towarów niż w analogicznym okresie 2015 r., mimo mniejszych przeładunków węgla i rudy - poinformowały w piątek służby prasowe Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

REKLAMA

- Od początku roku odnotowujemy wzrost przeładunków, który obecnie wynosi ponad 15,5 mln ton towarów - powiedziała PAP Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu.

- W okresie od stycznia do sierpnia odnotowaliśmy najwyższy bo blisko 17-proc. wzrost przeładunku paliwa. Ta statystyka związana jest z uruchomieniem regularnych, comiesięcznych dostaw LNG do gazoportu w Świnoujściu - wyjaśniła.

Porty odnotowały również 11-proc. wzrost przeładunku zbóż. "Za ten wynik odpowiada uruchomienie nowego terminala zbożowego w Szczecinie. Elewator +Ewa+ wznowił swoją działalność, co przekłada się na nasze statystyki. Dodatkowo odnotowaliśmy większe przeładunki u naszych dotychczasowych operatorów zbożowych zarówno w szczecińskim, jak i świnoujskim porcie" - dodała Woźniak-Lewandowska.

Odnotowano również wzrost o 11,2 proc. przeładunku drobnicy promowej.

 

- W sierpniu zmniejszyły się nasze przeładunki kontenerowe, ze względu na zamknięcie dwóch linii. Pomimo trudnej sytuacji na rynku odnotowaliśmy blisko 2-proc. wzrost w porównaniu z wynikami za podobny okres w ubiegłym roku - zaznaczyła.

- Nasze prognozy są optymistyczne, szacujemy, że w tym roku porty w Szczecinie i Świnoujściu przekroczą wartość 23 mln ton - dodaje.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zarządza dwoma portami - w Szczecinie i Świnoujściu.

W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe - suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe towarów rolno-spożywczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA