PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielkopolska magnesem dla logistyki - relacja z sesji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sty 2015 13:21

Wielkopolska magnesem dla logistyki - relacja z sesji

Dogodna lokalizacja oraz bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa to największe zalety Wielkopolski dla lokowania inwestycji magazynowych. Pomimo spowolnienia na rynku perspektywy dla dalszego rozwoju są wciąż dobre.

REKLAMA

Warto być w Poznaniu

Paneliści sesji poświęconej rynkowi powierzchni logistyczno-magazynowych Property Forum Poznań zauważyli, że Wielkopolska jest atrakcyjna dla firm z sektora logistycznego już od dawna. - Raben działa na terenie aglomeracji już od 20 lat - powiedział Janusz Anioł, dyrektor generalny, Raben Polska.

Jak zaznaczył przedstawiciel firmy, od początku Wielkopolska przyciągała bliskością rynku niemieckiego, z którego importowano olbrzymie ilości towarów. - To był pierwszy ośrodek naszej sieci w Polsce. Oczywiście z czasem rynek się rozwijał, głównie dzięki budowie autostrady - dodał.

To właśnie rozbudowa infrastruktury pozwoliła na znaczny rozwój branży magazynowej od południowej strony Poznania. - Do dziś autostrada oraz drogi dojazdowe decydują o potencjale tego rynku - konkludował Anioł.

Wielkopolska w latach 90-tych przyciągała nie tylko logistyków. - Poznań był prawdziwą trampoliną do szerokiego wejścia naszej sieci na polski rynek - tłumaczył podczas konferencji Dariusz Kierski, dyrektor logistyki Grupy Muszkieterów.

- Siła Poznania przyciągnęła Intermarche oraz Bricomarche. Do dziś, jeśli spojrzymy się na mapę naszych sklepów, to najbardziej zagęszczona jest ona w zachodniej części Polski. Bliskość Niemiec oraz silny rynek wewnętrzny to największe zalety. Dzięki temu od początku silnie rozwijaliśmy tu nasze zaplecze logistyczne - dodał Kierski.

Wielkopolska to nie tylko Poznań. Obecny na sesji magazynowej Tomasz Kowalewski z firmy Logit T.J. Kowalewski i Wspólnicy Sp.J.; Wielkopolskie Centrum Logistyczne Konin - Stare Miasto SA, opowiedział o trudnych początkach działalności firmy w rejonie Konina.

- Kluczowa dla naszego projektu była autostrada. Mieliśmy tu 240 ha do zagospodarowania, ale jeszcze w latach 90-tych nikt nie był zainteresowany tym regionem - tłumaczył. Niskie zapotrzebowanie na wynajem powierzchni sprawił, że Logit postawił na rozwój usług transportowych. - Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Rośnie zainteresowanie najemców, ale również dużych inwestorów oraz usługodawców - dodał Kowalewski.

Poznań musi konkurować

Pomimo wielu atutów Wielkopolski rynek magazynowy musi radzić sobie z wieloma zagrożeniami. Coraz ostrzej musi konkurować z innymi regionami, szczególnie z Dolnym Śląskiem. Rozwój infrastruktury sprzyja również przenoszeniu magazynów do Centralnej i Wschodniej Polski.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA