PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wmurowano kamień węgielny pod fabrykę Takedy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 paź 2013 18:33

Wmurowano kamień węgielny pod fabrykę Takedy

W Łyszkowicach k/Łowicza odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowoczesną fabrykę Takeda Pharma, symbolicznie rozpoczynające budowę obiektu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma MCKB.

REKLAMA

W symbolicznym rozpoczęciu budowy wzięli udział pracownicy i kierownictwo zakładu, a także członkowie zarządu Takedy na region Europy i przedstawiciele MCKB.

- Wmurowanie kamienia węgielnego to moment równie ekscytujący, co zakończenie inwestycji. Pierwszy położony kamień lub cegła to symbol początku budowy, podstawy jej zaistnienia - tłumaczy Piotr Grabowicz, prezes zarządu MCKB. - Dawniej na kamieniu węgielnym umieszczano imię głównego budowniczego, dziś umieszcza się tam informacje o dacie budowy, inwestorze. To uroczysta chwila dla wszystkich biorących udział w inwestycji - dodaje.

W nowych obiektach produkcyjnych i magazynowych, które wybuduje MCKB, spółka Takeda Pharma rozpocznie wytwarzanie leków i suplementów diety. Dzięki inwestycji, Polska, a tym samym region łódzki, zyska na znaczeniu w ramach europejskiej sieci produkcyjnej. Rozbudowa zakładu zostanie zakończona w 2014 roku, natomiast rozpoczęte już transfery produkcji zostaną zakończone na początku 2015 r.

Do końca października br. zostanie ukończone 90 proc. robót fundamentowych pod cztery obiekty wchodzące w zakres Inwestycji tj. hala produkcyjna, hala Wejścia/Wyjścia, magazyn automatyczny bezobsługowy i łącznik.

- Nowoczesny zakład produkcyjny w Łyszkowicach jest wizytówką Takedy w Polsce - mówi Piotr Grabowicz - Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tworzeniu wizerunku międzynarodowego koncernu i przyczynić się do jego rozwoju w naszym regionie - dodaje.

Takeda w Polsce, posiadająca główną siedzibę w Warszawie, jest częścią Takeda Pharmaceutical Company Limited, Osaka, Japonia. Koncern zajmuje 12. miejsce w globalnej sprzedaży produktów na receptę i jest obecny w ponad 70 krajach. Zakład farmaceutyczny w Łyszkowicach wytwarza leki i suplementy diety na rynek polski i rynki zagraniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA