PARTNERZY PORTALU
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

Wojny magazynowe spopularyzowały hotele dla rzeczy

Fot. Stokado Self Storage
  • Autor: Propertynews.pl
  • Dodano: 06 wrz 2017 10:30

Ekskluzywny karawan, rzeźba z biurowca czy drogie wina. Takie m.in. skarby przechowują coraz bardziej popularne hotele dla rzeczy. – Sektor self storage rozsławił w Polsce amerykański program „Wojny magazynowe”, ale i tak w naszym kraju ten biznes jest na początku drogi rozwoju – uważa Klaudiusz Bechicki, właściciel Stokado Self Storage.

  • Autor: Propertynews.pl
  • Dodano: 06 wrz 2017 10:30

Hotele dla rzeczy, czyli magazyny self storage, mają coraz więcej zwolenników. Właściwie to nic zaskakującego, bo pomagają one rozwiązać problem z brakiem dostatecznej powierzchni w firmie, w domu czy w mieszkaniu. Jeśli szukasz po sezonie miejsca na swój rower, sprzęt sportowy, fortepian, domową bibliotekę, ciężką zimową garderobę czy nie wiesz, co zrobić z wyposażeniem letniego ogródka restauracyjnego, to dobry magazyn self storage okazuje się rewelacyjnym pomysłem.

Dalej w artykule:

• Kto i co przechowuje w magazynach self storage?

• Jakie szanse rozwoju ma ten rynek w Polsce?

 

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

WSZYSTKIE KOMENTARZE (52)

  • paweł 2018-04-17 00:30:45
    jak dla mnie bardzo trafiony pomysł, są rzeczy których nie lubię jak przychodzą zza granicy, ale to jest spoko
    • Olek 2019-01-09 23:22:14
      o tak, selfstorage to akurat spoko sprawa!
    • Edek 2019-01-12 22:17:53
      też mi się podoba, ostatnio sprawdzałem less mess w warszawie i daje rade
      • alek 2019-01-21 00:17:40
        też w less messie wynajmowałem, tyle że w poznaniu, więdzę że nie tylko u mnie są ;)
      • Emil 2019-02-04 01:47:10
        ja tez z poznania, fajnie, że mamy tu takie opcje
      • Ewka 2019-02-24 22:44:10
        znam z opowiadań koleżanki, twierdzi ze sporo kłopotów jej to zaoszczędziło przy przeprowadzce
      • Adrian 2019-02-26 21:06:34
        znam ich ze stolicy, ale pierwszy raz skorzystałem po przeprowadzce do krakowa i jest ok, podoba mi się podejście do klienta i dobry kontakt podczas załatwiania formalności i ustalania szczegółów
      • Emil 2019-03-02 00:06:17
        Alek, gdzie ten less mess w poznaniu?
      • zx 2019-03-12 18:36:37
        Emil, masz adres na stornie - ostrowska 515
      • werty 2019-03-14 21:42:35
        owszem, jest ok, fajnie cenowo i ważne że ma się ciągły dostęp do tych boxów
    • aron 2019-01-25 01:00:14
      o też znam ich z poznania, niedawno otwarta filia, a jak widzę nie jedna w kraju!
      • Mimi 2019-02-17 00:14:43
        na to wychodzi, ale ważne że dobra mają opinie
      • Krysia 2019-02-23 22:32:57
        koleżanka wynajmuje któryś już tydzień, nie narzeka
      • Zosia 2019-02-26 22:04:20
        ano są tutaj, kuzynka u nich wynajmuje
      • Wojtek 2019-03-13 19:43:14
        zamierzam skorzystać na dniach z tego less messa, znaczy dopiero ogarnąć co i jak chyba że coś mi się przesunie z remontem, wtedy będe mógł coś powiedzieć
    • Wiki 2019-02-23 20:08:13
      też uważam, że super opcja, mnie akurat się przydało w awaryjnej sytuacji
      • Maria 2019-02-24 22:45:02
        jaka to super opcja? ja wynajmuję w poznaniu taki magazyn znaczy mały box i jest ok
      • Adam 2019-03-02 00:07:29
        gadamy o selsftorage więc pewnie sama idea, albo coś konkretnego w odpowiedzi na powyższe komenty, ja osobiście w poznaniu mogę polecić less messa, jest w porządku, nie mam zastrzeżeń
      • Adam 2019-03-12 18:37:53
        wydaje mi się, że właśnie selfstorage na takie awaryjne sytuacje jest najlepszy, czasem nie ma gdzie u kogo zostawić gratów czy przy przeprowadzce czy remoncie, a czasem nie wszystko da się zaplanować
      • Radek 2019-03-13 19:44:16
        o tak, selfstorage w takich sytuacjach jest chyba najleszą opcją, ja przykładowo nie musiałem się teścia prosić o miejsce w jego garażu, mam boxa w less messie i chociaż mam spokój
      • serek 2019-03-14 21:46:14
        o tak, uważam, że najlepsze na taką okazję, oczywście lepiej, żeby się nie przydarzały, ale jednak, dobre wyjście
  • marynarz15 2018-04-23 00:08:46
    ano właśnie, moja babcia zawsze marudzi, że te zegraniczne pomysły to takie zło, a ja korzystam i oczywiscie się usłycham :D a teraz mnie interesuje yaki magazynek niezawielki w krakowie, ktoś coś? :)
    • Marcin 2019-02-23 22:35:03
      oj, słuchać się babci, jak się sprawdza to wynajmować i tyle :)
    • Renata 2019-02-26 22:05:17
      jak potrzeba to się wynajmuje i tyle ;)
      • Adrian 2019-03-12 18:41:20
        no wałsnie, a co jak nie ma jak inaczej podziać rzeczy? co wtedy, babcia też wtedy się sprzeciwia? :D
  • Adam 2018-06-07 17:29:40
    Jest juz w Krakowie przechowalnia LessMess na Kryspinowie. Szybka i miła obsługa, w 15 minut załatwisz wszystkie formalności i szkolenie bhp ;) A potem masz dostęp 24h na dobę. Dodatkowo możesz tam nadawać przesyłki kurierskie żeby je sobie później odebrać, a nawet jest opcja w drugą stronę.
    • Konrad 2019-01-23 00:25:08
      mogę się pod tym podpisać, bo takie same cool warunki są w ich oddziale w poznaniu :)
      • Kaja 2019-01-25 01:10:33
        o, nie wiedziałam, dobrze wiedzieć!
      • KArol 2019-02-08 00:33:44
        właśnie słyszałem, że się mieli otwierać, ale nie wiedziałem, ż ejuż są :O
      • Elf 2019-02-17 00:15:49
        mnie najbardziej się podoba że mają opcję zakupów online z akcesoriami do przeprowadzek
  • Mateusz 2018-06-08 22:35:54
    ja też polecam less mess w Krakowie, działają od niedawna, ale mają wyrobioną renomę jeszcze z Warszawy. korzystam i polecam, formalności nie trwają długo, ceny pzystępne, a bezpieczeństwo rzeczy zapewnione ;)
    • Adam 2019-01-14 01:53:42
      też u nich wynajmowałem parę miesięcy temu i wiem, że jak będzie potrzeba to pewnie wrócę, bo solidni są i mają spoko ceny
    • Ela 2019-01-27 23:57:39
      widzę, że moja "stara" firma z rodzinnego krakowa, nadal ma wysoki poziom :) dobrze że są już i w poznaniu, to w razie co mogę i tu skorzystać :)
      • Wiola 2019-01-30 00:29:02
        o tak, w krakowie bardzo solidnie tę firme prowadzą
      • Lena 2019-01-31 23:52:37
        właśnie korzystam, podobało mi się, że formalności to dosłownie chwila
      • Tomek 2019-03-13 19:52:56
        sporo klientów tu się nagromadziło widzę, ktoś podpowie jaki metraż na kilka kartonów z dokumentami dwa rowery kolarzówki i kilka desek snowbordowych?
    • Meloman 2019-02-04 01:48:51
      Kraków, warszawa, wiem tez o wrocławiu, a sam jestem z poznania i wiem, że u nas też już są, kibicuję takim firmom, które ładnie się rozwijają i potrafią z regionalnej stać się krajową firmą :)
  • Sławek 2018-06-11 23:05:13
    podpinam się pod Mateusza, bardz dobra renoma!
    • Włóczykij 2019-01-09 23:54:24
      ja z kolei korzystam u nich w warszawie i też zadowolony jestem
      • Mateusz 2019-02-23 22:36:15
        to chyba jest och więcej bo ja znam ich z poznania, nie wynajmuję, ale moja siostra tak, nie narzekała, więc musi być ok, bo ona ciągle narzeka
  • Gloria 2018-10-08 18:55:59
    Przechowalnia BESTO w Warszawie. Moim zdaniem jedna z lepszych. Firma z własnym transportem. Warunki przechowywania bardzo dobre. Polecam
  • Patryk 2019-01-09 23:58:49
    ja niedawno odkryłem w warszawie bardzo solidną firmę, jeśli o takie klimaty chodzi, nazywają się Less Mess, bardzo kompetentni i fachowi
    • Witek 2019-01-14 01:52:29
      przez znajomych z warszawy ich poznałam ale obecnie korzystam w Krakowie i ciesze się bo mam już sprawdzoną markę a poziom zachowany :)
      • alicja 2019-01-21 00:18:30
        o proszę, warszawa kraków, właśnie u nas niedawno się otworzyli, jestem z poznania
      • Wercia 2019-01-30 00:16:44
        też korzystałam z krakowskiego magazynu, mogę polecić
    • Marcin 2019-02-09 00:27:50
      o patrz, w Poznaniu też już są
      • Adrian 2019-02-12 22:01:04
        rzeczywiście! i to całkiem fajna lokalizacja! :)
  • Antoni 2019-01-27 23:58:43
    lubię takie rozwiązania, do niedawna to kto by w ogóle pomyślał, ateraz coraz lepiej rozwinięty biznes :)
    • Mądry Stefan 2019-02-01 00:00:04
      nie ma co się dziwić, jest zapotrzebowanie na rynku, jest odpowiedź usługodawców :) a uważam, że selfstorage to akurat w dzisiejszych czasach i trybie życia jak najbardziej się wpasowuje