PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocławski Park Technologiczny z inwestycją wartą 50 mln zł

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 mar 2014 14:41

Wrocławski Park Technologiczny z inwestycją wartą 50 mln zł

Zabytkowa hala produkcyjno-magazynowa z lat 40-stych zlokalizowana we Wrocławiu zostanie jeszcze w tym roku odrestaurowana. Wrocławski Park Technologiczny, będący właścicielem obiektu, przeznaczy na ten cel 50 mln zł. Część środków pochodzić będzie z funduszy europejskich. W obiekcie działalność produkcyjno - magazynową będzie prowadzić kilkanaście firm.

REKLAMA

Mury zabytkowej hali wybudowanej na początku lat 40-tych XX wieku są remontowane od kilku miesięcy. Dotychczasowa techniczna nazwa W-7 ma zostać zastąpiona nową, kóra ma być wyłoniona w konkursie, kóry rozpisze jej właściciel - WPT. 

Hala była częścią największej przedwojennej wrocławskiej fabryki znanej jako Linke-Hofmann-Werke AG Breslau. Był to jeden z największych producentów wagonów i lokomotyw w Europie. Podczas II Wojny Światowej pracowali w niej więźniowie obozu Gross - Rosen. Podczas wojny fabryka została poważnie zniszczona. Po wojnie została odbudowana i przez ponad 50 lat produkowano w niej wagony pod szyldem Państwowej Fabryki Wagonów PAFAWAG.

Trzynawowa hala o powierzchni przeszło 23 tys. mkw. przeznaczona będzie na działalność produkcyjno - magazynową dla kilkunastu firm. Pierwsi inwestorzy i najemcy będą mogli rozpocząć swoje inwestycje już z końcem 2014 roku. Oprócz samej hali remontowany jest również przyległy biurowiec z myślą o stworzeniu tu nowego inkubatora przedsiębiorczości i technologii. Jak mówi Maciej Potocki prezes WPT SA - Powstaje nowe, otwarte na rozwój i innowacyjną działalność miejsce na mapie Wrocławia. To początek naszych planów. Jesteśmy otwarci na sugestie inwestorów i jeszcze dysponujemy powierzchnią pod wynajem do której zapraszamy innowacyjnych przedsiębiorców szukających dobrego adresu we Wrocławiu oraz zaplecza laboratoryjnego, które posiadamy i ciągle tworzymy.

Hala (przy ul. Fabrycznej) jest częścią dużego projektu biznesowego, który nosi nazwę Maszynownia Biznesu. To nowe miejsce służące przedsiębiorcom w centrum Wrocławia. Na obszarze o powierzchni 13,5 ha należącym do WPT oprócz hali i inkubatora znajduje się kompleks działek przemysłowych przeznaczony do sprzedaży i zagospodarowania przez inwestorów. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA