PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocławski Park Technologiczny z inwestycją wartą 50 mln zł

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 mar 2014 14:41

Wrocławski Park Technologiczny z inwestycją wartą 50 mln zł

Zabytkowa hala produkcyjno-magazynowa z lat 40-stych zlokalizowana we Wrocławiu zostanie jeszcze w tym roku odrestaurowana. Wrocławski Park Technologiczny, będący właścicielem obiektu, przeznaczy na ten cel 50 mln zł. Część środków pochodzić będzie z funduszy europejskich. W obiekcie działalność produkcyjno - magazynową będzie prowadzić kilkanaście firm.

REKLAMA

Mury zabytkowej hali wybudowanej na początku lat 40-tych XX wieku są remontowane od kilku miesięcy. Dotychczasowa techniczna nazwa W-7 ma zostać zastąpiona nową, kóra ma być wyłoniona w konkursie, kóry rozpisze jej właściciel - WPT. 

Hala była częścią największej przedwojennej wrocławskiej fabryki znanej jako Linke-Hofmann-Werke AG Breslau. Był to jeden z największych producentów wagonów i lokomotyw w Europie. Podczas II Wojny Światowej pracowali w niej więźniowie obozu Gross - Rosen. Podczas wojny fabryka została poważnie zniszczona. Po wojnie została odbudowana i przez ponad 50 lat produkowano w niej wagony pod szyldem Państwowej Fabryki Wagonów PAFAWAG.

Trzynawowa hala o powierzchni przeszło 23 tys. mkw. przeznaczona będzie na działalność produkcyjno - magazynową dla kilkunastu firm. Pierwsi inwestorzy i najemcy będą mogli rozpocząć swoje inwestycje już z końcem 2014 roku. Oprócz samej hali remontowany jest również przyległy biurowiec z myślą o stworzeniu tu nowego inkubatora przedsiębiorczości i technologii. Jak mówi Maciej Potocki prezes WPT SA - Powstaje nowe, otwarte na rozwój i innowacyjną działalność miejsce na mapie Wrocławia. To początek naszych planów. Jesteśmy otwarci na sugestie inwestorów i jeszcze dysponujemy powierzchnią pod wynajem do której zapraszamy innowacyjnych przedsiębiorców szukających dobrego adresu we Wrocławiu oraz zaplecza laboratoryjnego, które posiadamy i ciągle tworzymy.

Hala (przy ul. Fabrycznej) jest częścią dużego projektu biznesowego, który nosi nazwę Maszynownia Biznesu. To nowe miejsce służące przedsiębiorcom w centrum Wrocławia. Na obszarze o powierzchni 13,5 ha należącym do WPT oprócz hali i inkubatora znajduje się kompleks działek przemysłowych przeznaczony do sprzedaży i zagospodarowania przez inwestorów. Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA