PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocławski rynek magazynowy na ścieżce stabilnego wzrostu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 gru 2014 12:53

Wrocławski rynek magazynowy na ścieżce stabilnego wzrostu

Wrocław od lat jest jedną z kluczowych lokalizacji dla firm z sektora logistycznego oraz przemysłowego. Dziś to piąty, pod względem istniejącej powierzchni magazynowej, rynek w Polsce. Do liderów traci jednak niewiele, a obecne prognozy są niezwykle obiecujące.

REKLAMA

Stały, konsekwentny wzrost popytu to jedna z kluczowych cech wrocławskiego rynku magazynowo-logistycznego. - W ciągu ostatnich kilku lat rynek ten był mniej podatny na wahania koniunktury, niż inne regionalne rynki w Polsce - tłumaczy Jan Barbasiewicz, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers International.

We Wrocławiu najwięcej inwestują firmy logistyczne, sieci handlowe oraz zajmujące się handlem w internecie, przedsiębiorstwa produkcyjne i motoryzacyjne. Zróżnicowany zestaw najemców wraz z dużą ilością gruntów inwestycyjnych przemawia za lokowaniem tu dużych kompleksów magazynowych. - We Wrocławiu i okolicach obecni są wszyscy główni deweloperzy magazynowi, co powoduje wzrost cen działek inwestycyjnych oraz rozwój nowych lokalizacji - dodaje Barbasiewicz.

Firmy poszukują gruntów w rejonie trasy S8 oraz w pobliżu Kątów Wrocławskich i Żórawiny. W ten sposób wykorzystywany jest potencjał tkwiący w dobrze rozwiniętej sieci drogowej. Dzięki temu Wrocław staje się realnym graczem, jeśli chodzi o przyciąganie firm obsługujących Niemcy, Czechy i inne kraje regionu. - To sprawia, że w przyszłości rynek ten ma ogromny potencjał by stać się przodującym i w dłuższym okresie wyjść na pierwsze miejsce w Polsce - komentuje Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe.

Dowodem na powyższe argumenty jest otwarta niedawno inwestycja Amazona, która obsługuje działalność firmy na terenie Niemiec. Za przykładem amerykańskiej korporacji mogą pójść kolejne podmioty.

Dowiedz się więcej o wrocławskim rynku magazynowym w raporcie

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA