PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

WSSE Invest-Park przeznaczy 20 mln złotych na inwestycje

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2014 12:28

Budowa hal przemysłowych, tworzenie infrastruktury drogowej oraz przygotowanie kolejnych gruntów - to główne działania strefy "Invest-Park" skierowane do małych i średnich firm. Około 40 proc. firm działających w tej strefie to przedstawiciele tego sektora.

REKLAMA

Jak powiedział PAP Jacek Serdeczny z Departamentu Komunikacji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) "Invest-Park", nowe hale przemysłowe powstaną w Wałbrzychu, Bolesławcu, Nowej Rudzie i Kłodzku.

"Koszt każdej z czterech hal to 5 mln zł. Budowa obiektów w Wałbrzychu oraz Nowej Rudzie już się rozpoczęła. Oczekujemy na pozwolenia na budowę pozostałych dwóch hal przemysłowych" - wyjaśnił.

Obiekty składać się będą z dwukondygnacyjnej części biurowej oraz jednopoziomowej hali produkcyjnej. Administracja do wykorzystania będzie miała powierzchnię 250 m2, w której znajdą się pomieszczenia w formule "open space". 2,5 tys. m2 części przemysłowej zostanie podzielone na cztery moduły. Obiekty zostaną wyposażone w pompy powietrza oraz panele słoneczne, które wspomagać będą system centralnego ogrzewania. Budowa czterech hal dla MŚP powinna zakończyć się do końca 2014 roku.

Według szefowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Barbary Kaśnikowskiej, nie każda firma z tego sektora jest w stanie pozwolić sobie na tak dużą inwestycję. "Mali i średni przedsiębiorcy będą mogli wynająć gotowe pomieszczenia, które wyposażą jedynie w swoje urządzenia i linie produkcyjne" - dodała.

W Wałbrzychu przygotowywane są również grunty inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przy ulicy Villardczyków powstaną trzy platformy inwestycyjne o łącznej powierzchni 12 hektarów. Z kolei w Sycowie "Invest-Park" wybuduje drogę wraz z wjazdem od trasy powiatowej. Prace te są na etapie projektowania. W planie jest również przygotowanie sześciu działek o łącznej powierzchni 9 ha. 23 maja odbędzie się pierwszy przetarg na dwie z nich.

"Prowadzone są wstępne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Jedna z firm już zadeklarowała chęć wynajmu jednego z czterech modułów hali w Bolesławcu" - dodał Serdeczny.

Firmy z sektora MŚP w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park" do tej pory zainwestowały blisko 1,4 mld zł i zatrudniły łącznie około 3,5 tys. pracowników. Korzyścią dla przedsiębiorców inwestujących w strefach ekonomicznych są m.in. zwolnienia w podatku dochodowym. Maksymalna pomoc publiczna dla firm średnich wynosi nawet 45 proc., natomiast dla małych i mikro przedsiębiorstw - 55 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA