PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wysyp inwestycji w Katowickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 10 lip 2017 12:44

Wysyp inwestycji w Katowickiej SSE fot. Pixabay

W pierwszej połowie tego roku inwestorzy zadeklarowali realizację w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) 24 nowych projektów o łącznej wartości ponad 1,6 mld zł. Dzięki nowym inwestycjom powstanie ponad tysiąc miejsc pracy - podała w poniedziałek strefa.

REKLAMA

KSSE, która w minionym roku pozyskała 29 nowych projektów o łącznej wartości ponad 1,9 mld zł, na początku 2017 r. prognozowała na ten rok spadek wartości inwestycji i ilości inwestorów, spodziewając się - według ostrożnych szacunków - 25 projektów wartych w sumie ok. 1 mld zł i dających ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Wiadomo już, że te wskaźniki zostaną znacznie przekroczone.

"Już dobrze rozpoczęty drugi kwartał pozwolił nam realnie myśleć o szybkiej realizacji tegorocznych planów i zamknięciu 2017 r. z jednym z najlepszych wyników w naszej historii. Także w minionych tygodniach utrzymała się wysoka aktywność przedsiębiorców, związana z kolejnymi planowanymi projektami inwestycyjnymi" - skomentował prezes KSSE Janusz Michałek, cytowany w poniedziałkowym komunikacie prasowym strefy.

Połowa przyznanych w pierwszym półroczu br. zezwoleń została udzielona przedstawicielom sektora małych i średnich firm, w tym ośmiu reprezentującym krajowy kapitał.

"Szczególnie nas cieszy obecność wśród podmiotów, które otrzymały zezwolenia reprezentantów małego i średniego biznesu, w tym firm z polskim kapitałem, które zadeklarowały niemal 130 mln zł inwestycji. Rodzimi przedsiębiorcy wykorzystują możliwości rozwoju, jakie tworzy Katowicka SSE, a zwiększający się potencjał biznesowy polskich firm jest potwierdzeniem rosnącej siły krajowej gospodarki i pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość" - powiedział prezes.

W sumie od początku tego roku do końca czerwca KSSE pozyskała nowe projekty o deklarowanej wartości ponad 1,66 mld zł, w efekcie których ma powstać co najmniej 1037 nowych miejsc pracy. W kolejnych tygodniach Katowicka SSE planuje rozstrzygnięcie trzech ogłoszonych postępowań, służących pozyskaniu kolejnych inwestorów.

Tylko w maju i czerwcu Katowicka SSE wydała 12 zezwoleń na prowadzenia działalności w strefie - zarówno dla nowych inwestorów (Gustav Wolf, Ecotechnilin, Erae, Johnson Mattey Poland, Kalpol, Microplasticos), jak i dla tych, którzy już działają w strefie i zamierzają realizować tu kolejne projekty (Żywiec Zdrój, Piekarnia Kłos, Sentrex, Agro-Jan Produkcja, JanMet i Macro Molds). Ogółem pozyskane w ostatnich tygodniach firmy zainwestują 726 mln zł i utworzą 485 miejsc pracy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA