PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wysyp inwestycji w Katowickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 10 lip 2017 12:44

Wysyp inwestycji w Katowickiej SSE fot. Pixabay

W pierwszej połowie tego roku inwestorzy zadeklarowali realizację w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) 24 nowych projektów o łącznej wartości ponad 1,6 mld zł. Dzięki nowym inwestycjom powstanie ponad tysiąc miejsc pracy - podała w poniedziałek strefa.

REKLAMA

KSSE, która w minionym roku pozyskała 29 nowych projektów o łącznej wartości ponad 1,9 mld zł, na początku 2017 r. prognozowała na ten rok spadek wartości inwestycji i ilości inwestorów, spodziewając się - według ostrożnych szacunków - 25 projektów wartych w sumie ok. 1 mld zł i dających ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Wiadomo już, że te wskaźniki zostaną znacznie przekroczone.

"Już dobrze rozpoczęty drugi kwartał pozwolił nam realnie myśleć o szybkiej realizacji tegorocznych planów i zamknięciu 2017 r. z jednym z najlepszych wyników w naszej historii. Także w minionych tygodniach utrzymała się wysoka aktywność przedsiębiorców, związana z kolejnymi planowanymi projektami inwestycyjnymi" - skomentował prezes KSSE Janusz Michałek, cytowany w poniedziałkowym komunikacie prasowym strefy.

Połowa przyznanych w pierwszym półroczu br. zezwoleń została udzielona przedstawicielom sektora małych i średnich firm, w tym ośmiu reprezentującym krajowy kapitał.

"Szczególnie nas cieszy obecność wśród podmiotów, które otrzymały zezwolenia reprezentantów małego i średniego biznesu, w tym firm z polskim kapitałem, które zadeklarowały niemal 130 mln zł inwestycji. Rodzimi przedsiębiorcy wykorzystują możliwości rozwoju, jakie tworzy Katowicka SSE, a zwiększający się potencjał biznesowy polskich firm jest potwierdzeniem rosnącej siły krajowej gospodarki i pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość" - powiedział prezes.

W sumie od początku tego roku do końca czerwca KSSE pozyskała nowe projekty o deklarowanej wartości ponad 1,66 mld zł, w efekcie których ma powstać co najmniej 1037 nowych miejsc pracy. W kolejnych tygodniach Katowicka SSE planuje rozstrzygnięcie trzech ogłoszonych postępowań, służących pozyskaniu kolejnych inwestorów.

Tylko w maju i czerwcu Katowicka SSE wydała 12 zezwoleń na prowadzenia działalności w strefie - zarówno dla nowych inwestorów (Gustav Wolf, Ecotechnilin, Erae, Johnson Mattey Poland, Kalpol, Microplasticos), jak i dla tych, którzy już działają w strefie i zamierzają realizować tu kolejne projekty (Żywiec Zdrój, Piekarnia Kłos, Sentrex, Agro-Jan Produkcja, JanMet i Macro Molds). Ogółem pozyskane w ostatnich tygodniach firmy zainwestują 726 mln zł i utworzą 485 miejsc pracy.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA