PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zabrzańskie tereny KSSE zyskały nowego inwestora

  • Autor: PAP
  • 18 sty 2016 17:50

Zabrzańskie tereny KSSE zyskały nowego inwestora

Inwestor zapowiada, że w hali powstanie wysoko zautomatyzowane, unikalne w skali regionu i kraju centrum cięcia laserowego profili i rur. Docelowe zatrudnienie ma wynieść ok. 40 osób. Planowany termin zakończenia inwestycji i uruchomienia zakładu to czerwiec br.

REKLAMA

Jak dotąd zakończono montaż elementów prefabrykowanych obiektu, który czeka na wykonanie pokrycia dachowego i obudowy ścian. Kolejnym etapem będzie wykonanie posadzek i wykończenie. Hala produkcyjno-magazynowa ma mieć część socjalno-biurową i inną niezbędną infrastrukturę.

Inwestycję w formule "zaprojektuj i buduj" realizuje firma Pro-Invest, która po sąsiedzku stawia też zakład firmy Schoeller Allibert, w gliwickiej części Strefy postawiła już zakład firmy Marco, a w innym Regionalnym Parku KSSE w Ujeździe pod Olszową zbudowała fabrykę firmy Tru-Flex i jest w trakcie budowy obiektu firmy Prims.

Na terenie Regionalnego Parku KSSE (w rejonie ulic Ofiar Katynia, Goduli i Ziemskiej) Zabrze prowadziło jeden ze swoich unijnych projektów, udostępniających inwestorom nowe grunty. W 2014 r. zawarto umowę z wykonawcą uzbrojenia łącznie ponad 130 ha terenów inwestycyjnych, z których w obrębie KSSE leży ok. połowy (miasto już wystąpiło z wnioskiem o rozszerzenie Strefy na kolejną część tych nieruchomości).

Na realizację wartego ponad 56 mln zł projektu miasto zdobyło 85 proc. dofinansowania UE (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013). Prace zakładały budowę tam ok. 8 km nowych dróg dojazdowych oraz sieci: kanalizacyjnej, deszczowej, wodociągowej, energetycznej, gazowej i teletechnicznej. Łącznie wydzielono tam ponad 40 działek (połowa ma status specjalnej strefy ekonomicznej) o łącznej pow. 132 ha.

Zabrze oferuje też inwestorom działki przy nowym odcinku ul. Handlowej, w niewielkiej odległości od węzła autostrady A1. Tereny te udostępniono i uzbrojono dzięki przedłużeniu i połączeniu w 2014 r. ul. Handlowej z drogą nr 79. Koszt prac wyniósł ok. 6,6 mln zł (przy 85 proc. wsparciu z poprzedniego RPO). Powstała przystosowana do ciężkiego ruchu nowa droga, wyremontowano część starej i zbudowano potrzebną infrastrukturę techniczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA