PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zachodnie firmy szturmują polski rynek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 mar 2016 07:56

Kolejne firmy dostrzegają potencjał polskiego rynku magazynowo-logistycznego. - Wielu najemców mających siedziby w Europie Zachodniej coraz chętniej przenosi się do krajów regionu Europy Środkowowschodniej - komentuje Tim Davies, dyrektor działu powierzchni logistycznych i przemysłowych na region EMEA, Colliers International.

REKLAMA

- Od 2014 r. – a więc od końca okresu recesji – obserwujemy w tym sektorze znaczny wzrost. Dotyczy to Europy kontynentalnej, ale także Wielkiej Brytanii, gdzie branże te rozwijają się szczególnie szybko - mówi Tim Davies.

Jak dodaje, ta tendencja stopniowo rozszerza się na wschód. - Mamy do czynienia z ogromną liczbą inwestycji, a więc stopa zwrotu maleje. Wielu inwestorów z całego świata postrzega więc Europę jako bezpieczną przystań. W tym przekonaniu utwierdza ich rozwój rynku, skłaniając do inwestycji - dodaje.

Według eksperta Colliers International Oczywiście rynek zachodnioeuropejski jest obecnie bardzo prężny, ale jego rozwój przekłada się także na wzrost w Europie Środkowowschodniej. - Wielu najemców mających siedziby w Europie Zachodniej coraz chętniej przenosi się do krajów regionu Europy Środkowowschodniej - komentuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA