PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zakończono budowę dwóch inwestycji w WSSE Invest Park

  • Autor: PAP
  • 03 paź 2014 16:35

Dwie nowe hale produkcyjne przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw oddano do użytku w Wałbrzychu i Nowej Rudzie na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Oba obiekty kosztowały łącznie 10 mln zł.

REKLAMA

Jak powiedział w piątek PAP Jacek Serdeczny z departamentu komunikacji WSSE "Invest-Park", nowe hale otrzymały już pozytywne decyzje nadzoru budowlanego i w ciągu miesiąca można się spodziewać podpisania umów z nowymi inwestorami.

"Zainteresowanie jest bardzo duże. Praktycznie z kilkoma inwestorami ustalono już warunki, ale z powodu zmiany przepisów i konieczności ich dostosowania do wymogów unijnego prawa, na razie okresowo nie możemy wydawać pozwoleń na działalność gospodarczą w strefie" - dodał Serdeczny.

Wybudowane w Wałbrzychu i Nowej Rudzie obiekty mają po 2,5 tys. metrów kw. powierzchni, podzieloną na dwukondygnacyjną część biurową oraz jednopoziomową halę produkcyjną. Hale są wyposażone w pompy powietrza oraz panele słoneczne, które wspomagać będą system centralnego ogrzewania.

Hale są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw. Około 40 proc. firm działających w tej strefie to przedstawiciele sektora MŚP.

Serdeczny podkreślił, że rozpoczęcie działalności gospodarczej w halach uprawnia do korzystania z pomocy publicznej, która gwarantuje korzystne zwolnienia podatkowe.

"Małe firmy mogą liczyć na ulgi w wysokości 45 procent kosztów poniesionych na inwestycje lub dwuletnich kosztów zatrudnienia, a średnie na 35 procent" - dodał.

Dwie podobne hala dla firm z sektora MŚP budowane są też w Kłodzku i Bolesławcu. Oddanie ich do użytku zaplanowano pod koniec października.

Firmy z sektora MŚP w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park" do tej pory zainwestowały blisko 1,4 mld zł i zatrudniły łącznie około 3,5 tys. pracowników.

WSSE "Invest-Park" jest największą specjalną strefą ekonomiczną w Polsce. Działa w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i lubuskim. Całkowita powierzchnia WSSE wynosi obecnie ponad 2,6 tys. hektarów. Około połowa terenów jest nadal dostępna dla inwestorów.

WSSE jest czwartą co do wielkości strefą w Europie i 22. na świecie. Łącznie powstało w niej 36,6 tys. miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 16 mld zł.

Od początku istnienia w WSSE "Invest-Park" wydano 344 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, co daje 16,7 mld zł nakładów inwestycyjnych i ponad 36,6 tys. utworzonych miejsc pracy. Wałbrzyska strefa pod koniec kwietnia 2014 r. rozrosła się o ponad 330 ha we Wrześni (Wielkopolskie), gdzie zainwestował m.in. Volkswagen. W maju 2014 r. "Invest-Park" powiększył się o 150 ha w 12 innych miejscowościach. Powstały też trzy nowe lokalizacje objęte ulgami podatkowymi: w Kobierzycach (Dolnośląskie), Otmuchowie i Grodkowie (Opolskie).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA